Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

USD/JPY Çarşamba günü pozitif ivme kazandı ve gecelik kayıplarının bir kısmını geri aldı. Toparlanan ABD tahvil getirileri USD talebini canlandırdı ve hareketi desteklemeye devam etti. Riskten kaçınma dürtüsü, güvenli liman JPY’yi destekleyebilir ve ABD TÜFE’sinin önünde kazanç tavanı yapabilir.

Yatırımcılar ayrıca, Kuzey Amerika seansının erken saatlerinde açıklanacak olan en son ABD tüketici enflasyon rakamlarının Çarşamba günkü açıklanmasından önce agresif bahisler yapmaktan kaçınabilirler. Veriler, Fed’in  faiz artırımı beklentilerini etkileyecek  ve USD/JPY  paritesine yeni bir yönlü ivme kazandıracak  .

Bu, çok yıllı zirvelerden yakın zamanda yapılan düzeltici geri çekilmenin seyrini sürdürdüğünü onaylamadan önce güçlü bir satın almanın devamını beklemeyi ihtiyatlı kılıyor. Bu nedenle, sonraki herhangi bir yükselişin sert dirençle karşılaşması ve 113.60 bölgesi yakınında yeni bir arz ile karşılaşması daha olasıdır.

USD/JPY paritesi Avrupa seansına girerken taze günlük zirvelerine tırmandı ve boğalar şimdi 113.00 işaretinin ötesindeki momentumu geliştirmeye çalışıyor.

Parite, Çarşamba günkü alım satım hareketinin ilk bölümünde bir miktar alım çekti ve önceki günün düşüşünün bir kısmını bir ayın en düşük seviyelerine yaklaştırdı. Bu, önceki beş seansta olumlu bir hareketin ilk günü oldu ve ABD Hazine tahvil getirilerindeki bir artış tarafından desteklendi.

Fed’in güvercin görünümüne rağmen,  piyasalar, enflasyonist baskının beklenenden daha hızlı artması endişeleri arasında 2022’de faiz artırımı olasılığını fiyatlıyor. Bu da ABD tahvil getirileri için bir arka rüzgar görevi gördü ve USD/JPY çiftinin biraz çekiş kazanmasına yardımcı oldu.

Bu arada, toparlanan ABD tahvil getirileri  , USD/JPY paritesinin mütevazı gün içi pozitif hareketine katkıda bulunan bir diğer faktör olarak görülen ABD doları talebini canlandırmaya yardımcı oldu  . Bununla birlikte, riskten kurtulma dürtüsü, güvenli liman Japon yenini destekleyebilir ve daha fazla kazanımı sınırlayabilir.

Dolar Haberleri

Sitemizde uzmanlarımız tarafından yayınlanan günlük dolar haberlerini sizler de yakından takip edebilir ve doların gidişatı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Bir yorum yap