Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın kritik Kasım toplantısı yaklaşırken, yabancı kurumlar da beklentilerini açıklıyor.
Aralarında Christian Wietoska ve Fatih Akçelik’in de bulunduğu Deutsche Bank ekonomistlerinin yayımladığı araştırma raporuna göre, çekirdek enflasyonun Ekim ayında beklenenden düşük gelmesi ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın son cari açık vurgusuyla bankanın faiz indirimiyle ilgili beklentileri de değişti.
Haftaya yapılacak TCMB toplantısında 100 baz puanlık bir indirim beklediklerini belirten Deutsche Bank ekonomistleri, 16 Aralık’ta 100 baz puanlık bir indirim daha yapılmasını beklediklerini ve yıl sonu faiz beklentilerini de yüzde 15’ten yüzde 14’e düşürdüklerini söyledi.
Faiz indirimi ihtimalinin fiyatlanmaya başlamış olması nedeniyle birlikte alıcılı atakların devam edeceği düşünülmektedir. Olası yükselişlerde 10.1759 seviyesi hedeflenebilir. Beklentilerin aksine geri çekilmeler görülmesi durumunda 9.9426-9.7735 seviyeleri hedef alınabilir.

Dolar Haberleri

Sitemizde uzmanlarımız tarafından yayınlanan günlük dolar haberlerini sizler de yakından takip edebilir ve doların gidişatı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Bir yorum yap