Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

GBP/USD, yükselen USD’nin 1.3720 seviyesi yakınlarında baskı altında kalmaya devam ediyor.

  • BP/USD, Asya seansında Çarşamba günü düştü.
  • ABD Dolar Endeksi, önceki seanstaki düşüşün ardından 93.00 seviyesinin üzerine çıktı.
  • Sterlin, genel riskten kaçınma hissiyatından yararlanamıyor.

 

GBP/USD, Çarşamba günkü Asya seansında düştü. Parite yükselişle açıldı ancak momentumu koruyamadı.Yazı yazılırken GBP/USD, gün için %0.06 düşüşle 1.3715’te işlem görüyor.

Doların altı büyük rakibi karşısındaki performansını izleyen ABD Dolar Endeksi (DXY), genel riskten kaçış havasında %0.08 kazançla 93.05’te işlem görüyor.

Yatırımcılar, iyimser ekonomik veriler ve aşı iyimserliği sonrasında ABD Doları’na yatırım yapmaya devam etti. FDA, vakaları kontrol altına almak için destekleyici olarak değerlendirilen Pfizer/BioNTech COVID-19 aşısını onayladı.

ABD’de Yeni Ev Satışları Temmuz’da 700 bin piyasa beklentilerine paralel olarak 708 bin ile %1’e yükseldi.Öte yandan, iyimser ekonomik verilere ve risk algısına rağmen sterlin değer kaybetti.

 

CBI dağıtım ticareti anketinin İngiltere’deki perakende tahmini , Ağustos ayında 20’lik piyasa tahminlerinin oldukça üzerinde +60 yükseldi.

 

Şimdilik, yatırımcılar piyasa duyarlılığını ölçmek için dikkatlerini ABD Dayanıklı Tüketim Malları Siparişlerine çeviriyorlar .

Dolar Haberleri

Sitemizde uzmanlarımız tarafından yayınlanan günlük dolar haberlerini sizler de yakından takip edebilir ve doların gidişatı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Bir yorum yap