Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

ABD maaş bordrosu testlerinin başlamasıyla dolar üç haftanın en düşük seviyesi yakınında sabitlendi

TOKYO: Dolar NSE %1.61 – Çarşamba günü önde gelen emsallerine karşı yaklaşık üç haftanın en düşük noktası yakınında işlem gördü ve

yatırımcılar, Federal Rezerv’in ne zaman indirime başlayacağına dair ipuçları için Cuma günü açıklanacak önemli bir ABD iş raporuna odaklandı.

Dolar endeksi 20 Ağustos’ta 9 1/2 ayda ilk kez 93.734’e yükseldi, ancak o zamandan beri Fed yetkililerinin, Dallas Fed Başkanı Robert Kaplan’dan başlayarak, bir daralmanın yakın olmadığını öne sürmesiyle geriledi. Bilinen şahin, pandemi ekonomiye zarar verirse daralmaya erken başlama ihtiyacını yeniden düşünebileceğini söyledi.

Geçen Cuma, Fed Başkanı Jerome Powell, Jackson Hole konferansında yaptığı konuşmada, daralmanın bu yıl başlayacağını kabul etti. ancak merekz bankasının faiz oranları yükseltmek için acelesi olmadığınıda sözlerine ekledi.

Cleveland Fed Başkanı Loretta Mester Pazartesi günü Reuters’e verdiği demeçte, son enflasyon okumalarının merkez bankasının fiyat istikrarı hedefini karşılayacağına henüz ikna olmadığını söyledi.

Bu arada, bir gecede elde edilen veriler, ABD tüketici güveninin, yükselen COVID-18 enfeksiyonlarının ekonomik görünümü olumsuz etkilemesiyle altı ayın en düşük seviyesine gerilediğini gösterdi.

 

Dolar Haberleri

Sitemizde uzmanlarımız tarafından yayınlanan günlük dolar haberlerini sizler de yakından takip edebilir ve doların gidişatı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Bir yorum yap