Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
  • EUR/USD, önceki gün kazançlarının ardından Çarşamba gününde hafif kayıplarda bulunuyor.
  • ABD Dolar Endeksi, hala geçen haftanın en yüksek seviyesinin altında, 92.70 yakınlarında hafif toparlandı.
  • Euro, karamsar ekonomik verilerle baskı altında kalmaya devam ediyor.

 

EUR/USD paritesi Asya seansında küçük kayıplar izliyor. Parite, negatif bir önyargı ile çok dar bir ticaret bandında geziniyor.

EUR/USD yazı yazılırken, gün için %0.02 düşüşle 1.1805 seviyesinden işlem görüyor.

Doların altı majör karşısındaki performansını izleyen ABD Dolar Endeksi (DXY) 93.00 yakınlarında toparlandı ve bu da EUR/USD kazançlarını sınırladı.

Tek para birimi, kötümser ekonomik verilerle baskılanıyor. Euro Bölgesi enflasyonu, Ağustos ayında daha fazla artış beklentisiyle 10 yılın en yüksek seviyesine sıçradı ve bu da Avrupa Merkez Bankası’nın fiyat artışı konusundaki görüşüne meydan okudu. Tüketici fiyatları, Bloomberg anketinde 37 ekonomistin tümünün tahminlerini aşarak %3 arttı.

Bu arada, Tüketici Güven Göstergesi bir önceki aya göre -4,4’ten düşük olarak Ağustos’ta -5,3’e geldi.

Avrupa Merkez Bankası (ECB) politika yapıcısı Klass Knot, Reuters tarafından bildirildiği üzere merkez bankasının Pandemi Acil Satın Alma Programının (PEPP) hızını düşürmeye başlayabileceğinin sinyalini verdi.

Yatırımcılar, ticaret içgörüsü elde etmek için dikkatlerini Alman Perakende Satış verilerine, ABD ADP İstihdamı ve ISM İmalat Satın Alma Yöneticileri Endeksi (PMI) verilerine çeviriyor.

Bir yorum yap