Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Döviz kurları, yabancı ilgisinin etkisiyle artarken yatay seyrini sürdürmeye devam ediyor. Dolar/TL bugün 32,28 seviyesinde işlem görürken, Euro/TL ise 34,97 civarında alıcı buluyor.
Merkez Bankası’nın rekor hızdaki rezerv birikimi devam ediyor ve yerel seçimi takip eden 1,5 ayda 42 milyar dolarlık rezerv biriktirdi.
Bugün iç veri gündeminde nisan ayı bütçe gerçekleşmeleri takip edilirken, yurtdışında ise gözler ABD enflasyon rakamlarında olacak. Ayrıca Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in Katar Ekonomi Forumu’nda yapacağı konuşma da önemli.
TCMB Başkanı Fatih Karahan, enflasyonu düşürmek için gereken tüm adımların atılacağını belirtirken, sıkı para politikasına devam edileceğini vurguladı.
Dolar/TL mayıs ayında yatay bir seyir izlerken, TCMB’nin net uluslararası rezervleri 21.08 milyar dolara yükseldi.
Bankacıların hesaplamalarına göre net rezerv geçen hafta 31 milyar dolara yükselirken, swap hariç net rezervler ise son altı haçta 42 milyar dolar artarak 15 milyar doları geçmiş oldu.

Dolar Haberleri

Sitemizde uzmanlarımız tarafından yayınlanan günlük dolar haberlerini sizler de yakından takip edebilir ve doların gidişatı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Bir yorum yap