Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dolar, ABD Dolar Endeksi (DXY) ile ölçüldüğünde, son yükselişinin bir kısmını veriyor ve hafta ortası 93.80 civarına geri dönüyor.

Art arda iki günlük yükselişin ardından, endeks şimdi bir miktar zayıflık gösteriyor ve Salı günkü 94.00 bariyerinin hemen üzerindeki alana yükselişini daha da azaltıyor.

Paranın devam eden sarsıntısı, özellikle 2y’nin en son Mart 2020’de görülen %0.50 kıstasına yaklaştığı ön uçta, ABD getirilerindeki yüksek harekete rağmen geldi. Bu arada eğrinin göbeği , %1,61 civarında geziniyor ve uzun uç, düzeltme düşüşünü %2,03 alanına genişletiyor.

Konferans Kurulu’nun Tüketici Güveninden Salı günkü beklenenden daha iyi sonuçlar, dolara ekstra ayak sağladı, ekonomik toparlanmaya ilişkin iyimserliği güçlendirdi ve enflasyon korkularını ve kısa vadede daralma sürecinin başlayacağına dair spekülasyonları azaltmaya yardımcı oldu.

ABD takviminde, Dayanıklı Tüketim Malları Siparişleri, MBA tarafından haftalık Mortgage Başvuruları ve gelişmiş Mal Ticareti Dengesi rakamları ve Toptan Satış Stokları ile desteklenecek tartışmanın merkezinde olacak.

Salı günkü 94.00 engelini aşmasının ardından takip eksikliğinin ardından endeks bir miktar geriliyor. ABD getirilerinin olumlu performansı, daralma sürecinin Kasım veya Aralık aylarında en kısa sürede başlamasına ilişkin destekleyici Fedspeak (Şef Powell’ın son yorumlarıyla da desteklendi) ve yüksek enflasyonun daha uzun süre oyalanma olasılığının artması, krizin arkasındaki temel faktörler olmaya devam ediyor. yakın-orta vadede dolar için yapıcı bir görünüm.

Dolar Haberleri

Sitemizde uzmanlarımız tarafından yayınlanan günlük dolar haberlerini sizler de yakından takip edebilir ve doların gidişatı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Bir yorum yap