Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Küresel satış baskısının etkisiyle döviz kurlarında dalgalanma devam ediyor. Dolar/TL günü yüzde 0,15 artışla 32,52 civarında açtı. Euro/TL ise 34,94 seviyesinde işlem gördü.
Avrupa’da yaşanan seçim sonuçları ve küresel faiz artışı beklentileri riskli varlıklardan kaçışı teşvik etti. Gelişmekte olan ülke para birimlerinde dalgalı hareketler gözlendi.
Analizler, TL’nin gelişmekte olan ülke para birimlerine benzer şekilde hareket etmeye başladığını ve bu durumun sağlıklı olduğunu belirtti.
Avrupa Parlamentosu’nda aşırı sağın kazanımları ve Fransa’daki erken seçim kararı Avrupa Birliği’nin siyasi geleceği konusunda endişe yarattı.
Merkez Bankası’nın rezerv birikimi hız kesmeden devam ediyor. TCMB’nin swap hariç net rezervi geçen hafta 6 milyar dolara ulaştı. Swap hariç net rezerv ise dört yıl aradan sonra ilk kez 31 Mayıs haftasında 1,5 milyar dolarla pozitif seviyeye geçti. Toplam rezerv ise 2,5 milyar dolar artarak 146 milyar dolara yükseldi.

Dolar Haberleri

Sitemizde uzmanlarımız tarafından yayınlanan günlük dolar haberlerini sizler de yakından takip edebilir ve doların gidişatı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Bir yorum yap