Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Altın (XAU/USD), Çarşamba günkü Avrupa seansına doğru önceki günün kayıplarını 1.800$’ın altına taşıyor.

Sarı metal Salı günü beş günlük yükseliş trendini yakalarken , yükselen kama ile düşüş grafiği modelini onayladı . Bununla birlikte, düzeltici geri çekilme, oluşumu reddetmeyi başaramadı ve satıcıları Fed’in daralmasına ilişkin sıkılaşan beklentiler arasında umutlu tutuyor.

ABD enflasyon beklentileri, Mayıs 2006’da en son görülen en yüksek seviyelere sıçrayarak, Fed politika yapıcıları üzerinde kolay para akışlarını konsolide etmeleri için şiddetli bir baskı oluşturuyor . Aynı durum, ABD 2 yıllık Hazine getirilerini Mayıs 2020’den bu yana en yüksek seviyeye, yani basın anına göre yaklaşık %0,49’a itiyor. Çok takip edilen ABD 10 yıllık Hazine getirileri de üç günlük düşüş trendini yakalıyor ve en geç %1,62 civarında bir baz puan artışla hisse senedi geleceğine meydan okuyor.

ABD teşviklerinin ve üçüncü çeyrek kazanç sezonuna iyimser başlamasının, hisse senedi alıcılarını umutlu tuttuğunu ve altın ayılara meydan okuduğunu belirtmek gerekir. Ancak, ABD üçüncü çeyrek GSYİH’sinin önemli ilerleme tahmini öncesindeki temkinli ruh hali, değerli metal üzerinde baskı oluşturuyor.

Ayrıca, ABD’nin ulusal güvenlik kaygıları nedeniyle Çin telekomunu yasakladığı haberleri ve Çin’in emlak şirketlerini finansal riski ölçmek için çağırması altın fiyatları üzerinde ek aşağı yönlü baskı oluşturuyor.

İleriye dönük olarak, önceki %+1,8’e kıyasla %-1,1 beklenen Eylül ayı ABD Dayanıklı Tüketim Malları Siparişleri , kısa vadeli altın tüccarlarını eğlendirebilir, ancak kilit nokta ABD GSYİH’si ve enflasyonu çevreleyen konuşmalar olacak.

Dolar Haberleri

Sitemizde uzmanlarımız tarafından yayınlanan günlük dolar haberlerini sizler de yakından takip edebilir ve doların gidişatı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Bir yorum yap