Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
  • DXY, 94.00 işaretine yakın dar bir aralıkta işlem görüyor.
  • ABD getirileri bir miktar ivme kazandı ve son kayıpları tersine çevirdi.

ABD Dolar Endeksi (DXY) açısından dolar, 94.00 civarında haftalık aralığın alt sınırında bir miktar konsolidasyon girişiminde bulunuyor.

ABD Dolar Endeksi verilere odaklandı

Endeks, Çarşamba günkü güçlü geri çekilmenin ardından bir miktar toparlanmaya çalışıyor ve her zaman 94.00 bölgesi yakınında asılı duruyor.

Bu arada, eğrinin göbeğindeki ve arka uçtaki getiriler, son zayıflığın bir kısmını tersine çevirmeyi başarırken, kısa uç, özellikle ABD’nin son sürümünün ardından, 18 ayın en yüksek seviyelerine yakın aralığın üst sınırında seyrediyor. enflasyon rakamları (Eylül’de yıllık bazda +%5.4).

Üyelerin genel olarak daraltma sürecinin Kasım ayında başlamasını ve 2022’nin ortalarında bir noktada bitirilmesini tercih ettikleri FOMC Tutanakları’nın Çarşamba günü yayınlanması sürpriz değil. Buna ek olarak, üyeler çoğunlukla daha fazla önemli ilerleme eşiğine ulaşıldığı konusunda aynı fikirdeydiler.

Dosyada, olağan haftalık Hak Talepleri, Üretici Fiyatları ve Atlanta Fed R.Bostic (seçmen, merkezci), Richmond Fed T.Barkin (seçmen, merkezci) ve NY Fed J.Williams (sürekli seçmen, merkezci) tarafından yapılan konuşmalar tarafından destekleniyor. .

USD civarında nelere dikkat edilmelidir?

Endeks, ABD getirilerindeki düşüşle birlikte hafta başında 94.50’yi aşarak 2021’in yeni zirvelerine ulaştıktan sonra keskin bir düşüşle 94.00’e geriledi. Borç tavanı ve enflasyon dalgalanmalarından gelen olumlu haberler, tahvil piyasasında geçmiş seanslarda görülen satışları destekledi ve getirileri taze zirvelere taşıyarak aynı zamanda dolar için ekstra ayaklar sağladı. Yakın vadenin ötesine bakıldığında, dolar, piyasaların daralma sürecinin “yakında” başlayacağına ilişkin beklentilere uyum sağlaması, gelecek yıl içinde bir noktada muhtemel faiz artırımları ve yüksek enflasyonun başlangıçta beklenenden daha uzun sürebileceğine dair yükselen görüş tarafından destekleniyor.

ABD’de bu haftaki önemli olaylar : İlk Talepler (Perşembe) –Perakende Satışlar , flaş Tüketici Duyarlılığı (Cuma).

  1. seviye önemli konular: Biden’ın multi milyarlarca Build Back Better planı. Biden yönetimi altında ABD-Çin ticaret çatışması. Ekonomik toparlanmaya karşı spekülasyonun azalması. Borç tavanı tartışması Afganistan kaynaklı jeopolitik riskler.

Dolar Haberleri

Sitemizde uzmanlarımız tarafından yayınlanan günlük dolar haberlerini sizler de yakından takip edebilir ve doların gidişatı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Bir yorum yap