Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

DXY Dolar Endeksi Fiyatı 93, Kötü PMI’ları Test Edebilir

DXY Dolar Endeksi fiyatı yazı yazarken kaya gibi düşüyor ve neredeyse 93.00 psikolojik seviyesini vuruyor. Teknik olarak, DXY güçlü bir direnç buldu ve bir şekilde kısa vadede düşmesi bekleniyordu.

Endeks satışlarını uzattığı sürece ABD doları rakipleri karşısında değer kaybediyor. Ne yazık ki, Dolar Endeksi ABD ekonomik verilerinden bir darbe aldı. Flash Services PMI, uzmanların yalnızca 59,1 puana bir düşüş görmeyi beklemelerine rağmen, 59.0 puandan 55.2 puana inanılmaz bir düşüş kaydetti. Ayrıca, Flash İmalat PMI, önceki raporlama dönemindeki 63.4’e kıyasla beklenen 62.4’ün altında 61.2 puan olarak rapor edildi. Son olarak, Mevcut Ev Satışları göstergesi beklenenden daha iyi rapor edildi, ancak Doları daha derin bir düşüşten kurtaramadı.

Yarın ABD Yeni Ev Satışları ve Richmond Endeksi açıklanacak, ancak bunun DXY’yi önemli ölçüde etkileyeceğini düşünmüyorum. Kısa vadede endeks, son yukarı yönlü hareketin ardından düzeltme aşamasına girdi.

 

Dolar Haberleri

Sitemizde uzmanlarımız tarafından yayınlanan günlük dolar haberlerini sizler de yakından takip edebilir ve doların gidişatı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Bir yorum yap