Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
  • Asya hisse senetleri, Wall Street’in kötü performansına rağmen Cuma günü çoğunlukla yüksek işlem görüyor.
  • Koronavirüs riski devam ederken, merkez bankaları gerginliği azalttıkça iki günlük düşük hareketten sonra yeşilde işlem görüyor.
  • ABD ve Çin’in politika yapıcıları son yedi ayda ilk kez görüştü.

Asya borsaları, merkez bankasının yatırımcılar arasında azalan endişesiyle haftanın son işlem gününde yükseldi.

ABD piyasası kırmızıyla kapanırken, Dow Jones Sanayi Ortalaması %0.43 kayıpla rekor kırdı, S&P 500 %0.46 kaybetti ve Nasdaq Composite %0.25 düştü.

MSCI’nin Japonya dışındaki en geniş Asya-Pasifik hisseleri endeksi Cuma gününün erken saatlerinde basına göre %0,47 arttı.

Japonya’da Nikkei 225, Başbakan Yoshihide Suga’nın geçen haftaki ani istifasının ardından ekonomik toparlanmanın iyimserliği arasında altı ayın en yüksek seviyelerine yakın seyrederek %0,5 yükseldi.

İyimserliğe ek olarak, bir Beyaz Saray Açıklaması doğrulandı, Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, ABD’li mevkidaşı Joe Biden ile karşılıklı çıkarların yakınlaşması alanında geniş bir stratejik tartışmayı görüşmek üzere görüştü.

Şanghay Bileşik Endeksi %0.56 yükseldi ve hafta için %3.7 tırmanma yolunda. Çin hükümeti, Çin’in ekonomik toparlanmasını desteklemek için daha fazla mali teşvik sağlama taahhüdünü yineledi.
Hong Kong’da Hang Seng Endeksi %1.65, Güney Kore’de Kospi %0.36 yükseldi.

ASX 200, trader’ların Victoria’daki çoğu bölgenin Cuma günü karantinadan çıktığını ve Melbourne ve Sydney’in önümüzdeki haftalarda uzatılmış karantinayı sonlandıracağını haber vermesiyle %0,41 arttı.

ABD Dolar Endeksi (DXY) biraz değişmeden kaldı ve %0.02 kazançla 92.50 yakınlarında işlem görüyor.

Dolar Haberleri

Sitemizde uzmanlarımız tarafından yayınlanan günlük dolar haberlerini sizler de yakından takip edebilir ve doların gidişatı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Bir yorum yap