Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
  • DXY, Cuma günü 92.00-ortalarında kazançlar ile kayıplar arasında geçiş yapıyor.
  • ABD 10 yıllık referansının getirileri %1.30 seviyesini geri kazandı.
  • Ağustos ayı Üretici Fiyatları, Toptan Stokları yan sıralarda.

ABD Doları Endeksi (DXY) hafta sonunda 92,50 alanda net yönlendirme olmadan Dolar vs bir bohça ana rakiplerinin, esnaf ölçer.

ABD Dolar Endeksi, trendleri ve getirileri riske atıyor

Endeks, ABD 10 yıllık gösterge notunun %1.28’e yakın haftalık dip seviyelerine geri çekildikten sonra %1.30’un ötesindeki bölgeye hafif toparlanmasının ortasında, 92.00’lerin ortalarında Perşembe günkü kapanış civarında konsolide oluyor gibi görünüyor.

Bu arada, Delta endişeleri duyarlılık üzerinde baskı oluşturmaya devam ediyor ve riskten kaçınmadaki artış yoluyla dolar ayıları için iyi bir çekişme olarak hareket edebilirken, ABD ekonomik toparlanmasındaki yavaşlama korkuları, en son İlk Taleplerin 18’e düşmesinden sonra bir miktar hafiflemiş görünüyor. 4 Eylül haftasının en düşük seviyesi (310K).

ABD veri alanında, Ağustos ayı Üretici Fiyatları, Temmuz’un Toptan Satış Stoklarından alınan aylık rakamlara göre ödenecektir.

USD civarında nelere dikkat edilmelidir?

DXY’deki düzeltici aşağı yönlü, Perşembe günü 92.40 yakınlarında makul bir çekişmeyle karşılaştı, ancak daha riskli varlıklara yönelik yenilenen talebin ardından dolar etrafındaki olumsuz hava hakim. Kalıcı COVID tedirginliği, ABD ekonomik faaliyetindeki toparlanmaya ilişkin şüpheler ve ılımlı bir toparlanma getirileri, paranın son zamanlardaki olumlu performansını destekledi ve yakın vadede ara sıra yükseliş girişimleri için itici güç olmaya devam ediyor. Dolar için ekstra desteğin de yüksek enflasyon, azalan beklentiler ve ABD’nin denizaşırı emsallerine karşı ekonomik toparlanma performansı şeklinde gelmesi bekleniyor.

ABD’de bu haftaki önemli olaylar : Üretici Fiyatları (Cuma).

Arka kazandaki önemli konular : Biden’ın altyapıyı ve aileleri desteklemek için milyarlarca dolarlık planı. Biden yönetimi altında ABD-Çin ticaret çatışması. Ekonomik toparlanmaya karşı spekülasyonun azalması. ABD reel faiz oranları – Avrupa. Borç tavanı tartışması Afganistan kaynaklı jeopolitik riskler.

ABD Dolar Endeksi ile ilgili seviyeler

Şimdi, endeks 92.44’te %0.08 geriliyor ve 92.86’nın (Eylül ayının en yüksek seviyesi 8 Eylül) üzerinde bir kırılma, 93.18’e (27 Ağustos’un en yüksek seviyesi) ve ardından 93.72’ye (2021’in en yüksek seviyesi 20 Ağustos) kapıyı açacaktır. Diğer taraftan, bir sonraki aşağı bariyer 91.94’te (aylık en düşük Eylül 3), ardından 91.78’de (aylık en düşük 30 Temmuz) ve son olarak 91.69’da (100 günlük SMA) ortaya çıkıyor.

Dolar Haberleri

Sitemizde uzmanlarımız tarafından yayınlanan günlük dolar haberlerini sizler de yakından takip edebilir ve doların gidişatı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Bir yorum yap