Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

ABD Dolar Endeksi yeniden ivme kazandı ve 93.40 bölgesini test ediyor

DXY, Perşembe günkü geri çekilmesinin ardından gülümsemesini yeniden kazandı.

ABD tahvil faizleri, son dip seviyelerinden toparlanmayı genişletiyor.

Çekirdek PCE, Kişisel Gelir/Harcama, sonraki dokunuşta U-Mich.

Dolar, ABD Dolar Endeksi (DXY) açısından , Perşembe günü kaydedilen sert düşüşün ardından 93.40 bölgesine toparlanmaya çalışıyor.
Endeks, bir önceki seansta 93.30 yakınlarında dip yaptıktan sonra, son zamanlardaki zayıflığı kısmen geride bırakıyor ve dip alıcılar bulmayı başarıyor.

Dolardaki şu ana kadarki ılımlı yükseliş, ABD nakit piyasalarındaki getirilerdeki eşit derecede hafif toparlanmanın arkasından geliyor. Gerçekten de, eğrinin ön ucundaki getiriler, %0,50’nin üzerindeki alanda gezinmeye devam ederken, göbek ve daha uzun vadeli son, arka arkaya ikinci seans için sırasıyla %1,60’ı geçen seviyelere ve %2,0’ın üzerine çıkıyor.

Perşembe günkü DXY’deki yoğun gerilemeye, özellikle ECB’nin pek çok kişinin beklediği kadar güvercin gibi gelmemesinin ardından risk kompleksindeki ekstra iyileşme eşlik etti.

Endeks, gülümsemeyi yeniden kazanmayı başarıyor ve 93.30 yakınlarındaki son dip seviyelerinden sekiyor. Dolardaki fiyat hareketi ABD getirilerinin performansını yakından takip etmeye devam ederken, son zamanlarda daha riskli varlıklara yönelik iştahın artması doları ekstra baskı altına aldı. Bu arada, daraltma sürecinin Kasım veya Aralık aylarında en kısa sürede başlamasına ilişkin destekleyici Fedspeak (Ayrıca Şef Powell’ın yorumlarıyla da desteklendi) ve yüksek enflasyonun daha uzun süre oyalanma olasılığının artması, para birimindeki aralıklı zayıflık nöbetlerini bir şekilde sınırlandırıyor.

Dolar Haberleri

Sitemizde uzmanlarımız tarafından yayınlanan günlük dolar haberlerini sizler de yakından takip edebilir ve doların gidişatı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Bir yorum yap