Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Her yeni gün siyasi gelişmeler ile birlikte piyasanın hareketliliği vatandaşın yatırım hedeflerini doğrudan etkiliyor. Son yıllarda en kazançlı yatırım olan Dolar/TL yatırımına vatandaşın dolar yorumları ne oluyor?

Vatandaşın Dolar Yorumları neler?

ABD’de teşvik paketi ile ilgili haberler piyasada dalgalanmaya yol açarken, Avrupa’da ve dünyada hızla artan corona virüs vaka sayılarına yönelik endişeler devam ediyor. Avrupa’yı ve dünyayı etkisi altına alan corona virüsü ülkemiz ekonomisini de bir hayli etkiledi. TL dolara karşı direnç göstermeye devam ediyor. Vatandaş bir o kadar endişe ve dolara yatırım yapmalı mıyım sorusu ile karşı karşıya. Bunları etkileyen bir hususta Türkiye’nin jeopolitik risklerin gündemden düşmemesi. Bu gündem ekonominin normalleşme sürecini bir o kadar da geciktiriyor. Vatandaşın dolar yorumları kazanç sağlama niteliğinde bir yandan son günlerde TL dolar karşısında %0.64 değer kaybetmiş durumda. Ekonomi piyasalarında kazanç sağlamak isteyen vatandaşlar ve büyük yatırımcılar direnç seviyelerini hızla takip etmek zorunda kalıyor.vatandaşın dolar yorumları

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Karadeniz’de 85 milyar metreküp doğalgaz rezervinin bulunduğu haberini vermesinden sonra TL varlıklarının alımında pozitif hava oluştuğu gözlemlenmekte. Geçtiğimiz haftalarda gerçekleşen yukarı yönlü dolar hareketlenmeleri ile birlikte Dolar/TL paritesi açıklamalar akabinde aşağı yönlü hareketlenmeler gerçekleştiriyor. Vatandaşı olumlu yönde etkileyen bir haber de T.C. Merkez Bankası’nın attığı ”normalleşme” ve sıkılaşma adımları bu hareketlenmeleri etkiledi. ABD doları karşısında değerli durmaya çalışan Türk Lirası DOLAR/TL kurunun 7.96 seviyesinden uzaklaşmasını sağlasa da ilgili geri çekilmelere rağmen temel aldığımız ortalamalar 7.83 – 7.85 bölgesinde.

Vatandaş Türkiye’nin ekonomik durumundan ve döviz kurlarından memnun mu?

Tüm bunlar göz önüne alındığında Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Faiz kararı öncesinde ABD doları karşısında TL hangi seviyede olacak? Akdeniz’de Meis adası güneyinde Navtex ilan edilirken, bu haftalarda S-400 gerginliği de vatandaş ve yatırımcıları tedirgin etmekte. Faiz artırımı ve Aktif rasyosunun yarattığı olumlu hava başta bankacılık hisseleri olmak üzere Borsa İstanbul’a olumlu etki kattı. Vatandaşın dolar yorumları Asya piyasalarının da takip edildiği ve gelişen ülkelerde satıcılı bir seyir hâkim iken ABD vadelileri günlerine yeşil başlamaktadır. Vatandaşın dolar yorumlarını daha iyi takip edebilmesi için dolar ne olur sorusuna cevap arıyoruz. Sokak röportajlarında vatandaşın yorumlarını daha iyi bir şekilde görmek isterseniz şu videoya göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Dolar Haberleri

Sitemizde uzmanlarımız tarafından yayınlanan günlük dolar haberlerini sizler de yakından takip edebilir ve doların gidişatı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Bir yorum yap