Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
  • USD/JPY, önceki günün kazançlarını artırıyor ve Asya seansında yükselişe geçiyor.
  • Daha yüksek ABD Hazine getirileri, ABD Doları talebini destekliyor.
  • ABD Dolar Endeksi, beklenenden daha iyi perakende satış verileriyle 92.88’i zorladı.

 

ABD dolarındaki satın alma baskısı, Cuma sabahı USD/JPY’yi yukarı doğru itiyor. Parite, ABD seansında dokunduğu 109.21’lik dip seviyesinden toparlandı ve haftayı daha yüksek bir notla bitirme sürecinde kalmaya devam ediyor.

Yazı yazılırken USD/JPY, gün için %0.01 düşüşle 109.79’da işlem görüyor. ABD Doları Endeksi, altı önemli para birimleri sepeti karşısında paranın performansını izler (DXY), Perşembe günü 92.90 yakınında yüksek iki hafta vurduktan sonra alt bir tad esnaf. ABD 10 yıllık gösterge tahvil getirileri, Ağustos ayı ABD Perakende satış verilerinin beklenenden yüksek gelmesinin ardından 3,2 baz puan yükselerek %1,33’e yükseldi.

 

ABD Ağustos Perakende satışları, Sayım Bürosu tarafından Perşembe günü açıklanan verilerle %0.8’lik piyasa konsensüsüne karşı %0.7 artarken, Haftalık İlk İşsizlik Başvuruları 11 Eylül’de sona eren hafta için 332.000 arttı.

Yatırımcılar, iyimser Perakende satış verilerini sevindirirken, işsizlik başvuruları verilerindeki hafif artış konusunda temkinli kaldılar. Böylece dolar için kazançları sınırlı tutuyor.

Bu arada, en son Reuters anketi olarak, ABD Başkanı Joe Biden kamuoyunun onayı başkanlığının en düşük seviyesine düştü ve Amerikalılar onun koronavirüs pandemisine verdiği tepkiyi eleştirmeye devam etti. Öte yandan, Japon Yeni, Reuters’in yaptığı bir kamuoyu yoklamasına göre Fed’in Kasım ayında daralmaya gideceğine ilişkin artan beklentilerle birlikte zemin kaybetti .

Şimdilik, tüccarlar ABD Michigan Tüketici Beklentilerinin piyasa duyarlılığını ölçmesini bekliyor.

Dolar Haberleri

Sitemizde uzmanlarımız tarafından yayınlanan günlük dolar haberlerini sizler de yakından takip edebilir ve doların gidişatı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Bir yorum yap