Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
  • USD/CHF, Avrupa seansında Salı günü kayıp yazdırıyor.
  • Düşük ABD Hazine getirileri, ABD dolarına olan talebi baltalıyor.
  • ABD Dolar Endeksi, ikinci seansta arka arkaya 93,00 seviyesinin altında baskı altında kalmaya devam ediyor.

 

USD/CHF, Salı gününün erken Avrupa işlem saatlerinde düşüş kaydetti. Bir önceki seansta 0.9186’daki yüksek seviyesini test ettikten sonra parite geri çekildi ve bugünkü seansta 0.9146 dip yaptı.

Yazı yazılırken USD/CHF, gün için %0,23 düşüşle 0,9147’de işlem görüyor.

ABD Hazine tahvil getirileri, %0.43 kazançla %1.27’de düşük işlem gördü. ABD Dolar Endeksi (DXY), gösterge 10 yıllık getiri hareketiyle paralel hareket ediyor ve 93.00’ün altında işlem görüyor ve bu da USD/CHF kazançlarını sınırlıyor.

ABD’de ABD’de Bekleyen Konut Satışları Temmuz ayında art arda ikinci ayda düşerken, Dallas Fed İmalat İş Endeksi büyümesi yedi ayın en düşük seviyesindeydi.

Öte yandan, İsviçre Frangı, olumsuz ekonomik verilere rağmen geniş tabanlı USD zayıflığı ile ivme kazandı.

İsviçre’deki KOF Ekonomik Barometresi, Ağustos ayında 113,5’e geriledi ve 125 olan piyasa beklentilerinin çok altında.

S&P 500 Vadeli İşlemleri %0,43 artışla 4,528’de işlem görüyor ve ABD seansında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Şimdilik, tüccarlar piyasa duyarlılığını ölçmek için ABD Konut Fiyat Endeksi , S&P/Case-Shiller Konut Fiyat Endeksleri ve Tüketici Güveni verilerini bekliyorlar .

Dolar Haberleri

Sitemizde uzmanlarımız tarafından yayınlanan günlük dolar haberlerini sizler de yakından takip edebilir ve doların gidişatı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Bir yorum yap