Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ukrayna Başbakanı Denis Şmıgal, ülkesi ile Türkiye arasında Serbest Ticaret Anlaşması (STA) dahil 12 yeni anlaşma imzalanmasının planlandığını söyledi. Şmıgal, kabine toplantısında yaptığı açıklamada, Türkiye ile STA’nın yanı sıra yüksek teknoloji, havacılık ve uzay endüstrileri, gençlik politikaları ve kolluk kuvvetleri alanlarında iş birliği taslak anlaşmalarının onay için kabineye sunulduğunu bildirdi. Denis Şmıgal, yarın Ukrayna ile Türkiye arasında toplam 12 ülkeler arası anlaşmanın imzalanmasının planlandığını kaydetti. Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy de dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kiev ziyareti sırasında STA imzalamaya hazırlandıklarını söylemişti.
Yeni işlem gününe kademeli yükselişini sürdüren görüntüsüyle devam eden kurun yükselişlerini sürdüreceği düşünülmektedir. Olası alıcılı atakların görülmesi durumunda 13.5980-13.9328 seviyeleri hedeflenebilir. Beklentilerin aksine geri çekilmeler görülmesi durumunda 13.4540-13.2070 seviyeleri hedef alınabilir.

Dolar Haberleri

Sitemizde uzmanlarımız tarafından yayınlanan günlük dolar haberlerini sizler de yakından takip edebilir ve doların gidişatı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Bir yorum yap