Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
  • GBP/USD Asya seansında Pazartesi günü yükseldi.
  • ABD Dolar Endeksi, önceki seanstaki düşüşün ardından 93,00 seviyesinin altında kaldı.
  • Sterlin, ABD dolarındaki yeni zayıflığın kazançlarını aktifleştiriyor. 

GBP/USD Pazartesi günkü Asya seansında yükseldi. Parite düşüşle açıldı ancak geniş tabanlı USD satışıyla daha yüksek işlem yapmayı başardı.

Yazı yazılırken GBP/USD, gün için %0.08 artışla 1.3774’te işlem görüyor.

Doların altı büyük rakibi karşısındaki performansını takip eden ABD Dolar Endeksi (DXY), FOMC Başkanı Jerome Powell’ın Jackson Hole sempozyumunda yaptığı açıklamanın ardından %0,08 kayıpla 93,00 seviyesinin altında işlem görüyor.

Fed Başkanı, faiz oranlarında doğrudan bir artış anlamına gelmese de, merkez bankasının yıl sonundan önce daralmaya başlayacağını ima etti . Fed, ekonomi maksimum istihdam ve enflasyon koşullarına ulaşana kadar mevcut ticaret aralığını korumaya devam edecek.

Öte yandan, Brexit kaosuyla sterlin savaşları, İngiltere hükümeti UK Trade body Logistics’in Brexit sonrası göçmenlik kurallarını geçici olarak hafifletme çağrılarını reddetti ve bu da onlara göre kamyon şoförü sıkıntısına ve akut tedarik zinciri kesintisine neden oldu.

Şimdilik, yatırımcılar piyasa duyarlılığını ölçmek için dikkatlerini ABD Bekleyen Konut Satışları verilerine çeviriyorlar .

Dolar Haberleri

Sitemizde uzmanlarımız tarafından yayınlanan günlük dolar haberlerini sizler de yakından takip edebilir ve doların gidişatı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Bir yorum yap