Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dün 11,30’a çıkarak rekor kıran USD/TRY kuru gün içinde de %6 oranında yükselmesiyle 2018’deki kur şoku sonrası en volatil gününü yaşadı. TCMB’nin 100 bp oranında faiz indirmesi piyasaların beklediği bir karardı, fakat iç ve dış koşulların faiz indirimine uygun olmadığı bu süreçte özellikle siyasi baskının etkisiyle faiz indiriminin devam etmesine piyasalar TL satışlarıyla tepki verdi.

Haftanın son işlem gününde kur 10,82’ye gerilemesinin ardından 11,00 üzerindeki seyrini koruyor. Kısa sürede aşılan 10,00 eşiğinin ardında 11,00’e çıkan fiyatta bu eşik üzeri fiyatlanma yeni zirve riskini de canlı tutuyor.

Bu hafta dolar, küresel piyasalarda zayıflarken gelişen ülke paralarının çoğunda da sınırlı kayıp oldu, fakat TL bu hafta %10 kayıpla açık ara en çok düşen para birimi oldu.

Veri akışının zayıf olduğu işlem gününde yurt içi piyasada para politikasının etkileri devam ediyor. Küresel tarafta ise sakin seyir var.

Dolar Haberleri

Sitemizde uzmanlarımız tarafından yayınlanan günlük dolar haberlerini sizler de yakından takip edebilir ve doların gidişatı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Bir yorum yap