Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

İşte 7 Eylül Salı günü bilmeniz gerekenler:

Asya borsalarının çoğu ECB ve BOC para politikası kararı beklentisiyle toparlanırken, riske açık ruh hali bu Salı günü üst üste ikinci gününde de devam ediyor. Bu arada, Fed’in daraltma planında olası bir gecikme ve Çin’den daha fazla teşvik umutları yatırımcıları neşelendiriyor.

İyimser bir havanın hakim olması ABD Hazinesi üzerinde baskı oluşturarak getirileri yükseltirken, ABD dolarının yenilenen aşağı yönlü hareketini her yönden kontrol altına alıyor. Piyasalar hayal kırıklığı yaratan bir ABD NFP raporunun etkilerini geride bırakırken, dolar başka bir sıçrama girişiminde bulunuyor. ABD hisse senetlerine bağlı vadeli işlemler de yükseldi ve tüccarlar üç günlük bir hafta sonundan sonra geri dönerken Wall Street’te olumlu bir başlangıç ​​olduğunu gösteriyor.

EUR/USD’nin toparlanması, şimdi 1.1850’ye doğru düşerken, artan getiriler arasında 1.1885’te düştü. Yatırımcılar, Alman ZEW Anketi ve Euro Bölgesi GSYİH nihai revizyonuna odaklanıyorlar .

S&P 500 vadeli işlemleri 4.535 civarında kazanç ve kayıp arasında gidip gelirken, ABD 10 yıllık Hazine getirileri Cuma günkü %1.30’un üzerindeki keskin yükselişini pekiştiriyor. ABD doları Hazine veriminden aldığı iyileşme ipuçları ile etkileyici bir sıçrama düzenliyor.

GBP/USD, iyimser Brexit haberlerine rağmen 1.3850 seviyesinin altına geriliyor. İngiltere ve AB, Brexit sonrası ödemesiz dönemi Kuzey İrlanda’ya süresiz olarak uzattı. The Guardian’a göre İngiltere’nin Brexit Bakanı David Frost, müzakerelerin tamamlanması için yeni bir son tarih belirlenmeden yeni bir uzatma açıkladı.

Altın fiyatı 1830$’ın üzerinde kabul göremeyerek 1815$’a doğru geriliyor, çünkü tüm gözler Perşembe günkü ECB sonucuna odaklanıyor.

Kripto para birimleri savunmada. Bitcoin, 52.000 doların üzerinde dört ayın en yüksek seviyelerine yakın işlem görüyor.

Dolar Haberleri

Sitemizde uzmanlarımız tarafından yayınlanan günlük dolar haberlerini sizler de yakından takip edebilir ve doların gidişatı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Bir yorum yap