Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
  • DXY, Pazartesi günkü 92.00 kıstasının üzerindeki kazançlarına katkıda bulunuyor.
  • ABD piyasaları kademeli olarak normal aktiviteye dönüyor.
  • ABD 10 yıllık faizleri Salı günü %1.35 bölgesine tırmandı.

 

Dolar, ABD Dolar Endeksi (DXY) açısından yükseldi ve 92.00 altı bölgesindeki (Cuma) Bordro sonrası dip seviyelerinden uzaklaşıyor gibi görünüyor.

ABD Dolar Endeksi 91.90 yakınlarında desteklenmiş görünüyor

Endeks, Euroland’daki açılış zili öncesinde buzul bir hızda olsa da üst üste ikinci seansta ilerliyor. Aslında, dolardaki ılımlı toparlanma, ABD 10 yıllık referansının %1,35’in üzerindeki seviyelere veya birkaç günün en yüksek seviyelerine yaptığı artışla birlikte gelir.

Cuma günkü cesaret kırıcı Bordro rakamlarının ardından 91.90 civarında birkaç haftanın en düşük seviyelerine düşmesinin ardından, dolar biraz sakinleşti ve şu ana kadar işleri 92,00 seviyesinin üzerinde tutmayı başardı.

Bu arada, ABD işgücü piyasasının kötü sonuçlarının büyük olasılıkla QE’nin Kasım veya Aralık toplantılarına daraltılmasıyla ilgili herhangi bir tartışmayı erteledikten sonra dolar hala baskı altında görünüyor.

ABD veri alanında Salı günü 3 yıllık bir bono müzayedesinden başka planlanmış bir şey yok.

USD civarında nelere dikkat edilmelidir?

Endeks geçen haftanın çoğunda artan satış baskısı altındaydı ve Cuma günü 92.00 kıstasının hemen altındaki 4 haftanın en düşük seviyelerine geriledi. Powell’ın Jackson Hole’daki konuşması, hafta içinde risk kompleksindeki sürekli iyileşmeden ekstra oksijen bulan dolardaki yoğun satışın ilk tetikleyicisi oldu. Bu arada ve daha geniş resme bakıldığında, para birimi desteğinin delta endişeleri, yüksek enflasyon, daralma beklentileri ve ABD’nin denizaşırı emsallerine karşı ekonomik toparlanma performansı şeklinde ortaya çıkması bekleniyor.

Dolar Haberleri

Sitemizde uzmanlarımız tarafından yayınlanan günlük dolar haberlerini sizler de yakından takip edebilir ve doların gidişatı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Bir yorum yap