Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

– EUR/USD, 1,1825’in altındayken savunmasız kalmaya devam ediyor
– Küresel piyasa istikrarı, EUR/USD Pzt, Salı’ya yardımcı olabilir
– Ancak Fed kararı ve tahminleri bundan sonra ağırlık kazanma tehdidinde bulunuyor
– Analistler EZ görünümüne temkinli yaklaşırken Eylül PMI’ları izliyor

Euro-Dolar oranı, yeni haftaya 2021’in en düşük seviyelerine yakın bir mesafede girdi ve Çarşamba günkü Federal Rezerv politikası kararı doları saldırıda tutarsa ​​veya küresel piyasalar önümüzdeki günlerde baskı altında kalırsa, yıl için yeni bir en düşük seviyeyi belirleme riskiyle karşı karşıya kalacak. .

Euro-Dolar, 2023’te bir faiz oranı artışı beklentisiyle ilgili yanlış spekülasyonların Avrupa Merkez Bankası tarafından iptal edilerek Euro’yu daha güçlü bir Doların ve bocalayan küresel piyasaların insafına bıraktığı bildirilmeden önce geçen haftanın sonlarında yoğun satışlardan yalnızca kısa süreli bir soluk aldı. .

Doların gücü ve dünya genelinde hisse senedi ve bazı emtia piyasaları için yaygın düşüşler, tek para biriminin yeni haftaya 1.17’ye yakın bir seviyeye girdiği Pazartesi’ye kadar geçen beş gün boyunca yılın en büyük düşüşlerinden birini hızlandırdığını gördü.

Uluslararası piyasalar bu haftanın başlarında istikrara kavuşursa, aralarındaki pozitif korelasyon göz önüne alındığında, Euro’nun hala yakındaki destek seviyelerinin 1,1714 ve 1,1704 üzerindeyken yeniden ayağa kalkmasına yardımcı olabilirler, ancak aynı zamanda Çarşamba günkü Fed kararına en duyarlı olanlardan biri olacaktır. .

TD Securities’in kıdemli FX stratejisti Mazen Issa, “Aslında, Fed toplantısı daha şahin bir risk olabilir gibi şekilleniyor” diyor. “Bu, EURUSD’deki 1.1750 pivotunu kırılmaya karşı savunmasız hale getiriyor ve 1.17’nin altındaki dipleri açığa çıkarıyor.”

Çarşamba günkü karar, tüm para birimleri için haftanın en önemli kararı ve risk, Fed’in niceliksel genişleme programını daraltma yönünde ilerlediğini ve aynı zamanda doların son rallisi için yakıt görevi görebilecek yeni tahminler sunması riski.

Dolar Haberleri

Sitemizde uzmanlarımız tarafından yayınlanan günlük dolar haberlerini sizler de yakından takip edebilir ve doların gidişatı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Bir yorum yap