Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

– GBP/USD 1,3734, 1,3696 ve 1,3627’de desteklendi
– USD geri çekilmeden 1,38’in üzerinde mücadele edebilir
– Fed kararı ve tahminleri USD için yukarı yönlü risk oluşturuyor – BoE’nin ekonomi açıklamaları, GBP odaklı faiz duruşu

Pound-Dolar oranı, yeni haftaya doğrudan piyasanın altındaki teknik desteğin etkisiyle girdi, ancak herhangi bir toparlanma girişiminin, Çarşamba günü İngiltere Merkez Bankası’nın Perşembe günkü kararından önce gelen Fed’in Çarşamba günkü politika duyurusu tarafından engellendiğini görme riski var.

Sterlin, haftadan Pazartesiye kadar geçen hafta boyunca en zayıf performans gösteren ana para birimleri arasında yer alırken, Dolar, küresel piyasalar için bir başka çalkantılı dönemin ardından G10 birliği içinde en üst sırada yer almak için yarışan Japon Yeni’nin hemen ardından zorlandı.

Güçlü ABD perakende satışları, Birleşik Krallık satışlarındaki daha fazla daralma ve küresel borsalar için sık görülen kayıplar, Pound-Dolar oranını neredeyse yüzde bir daha düşük ve 1.3734’e yaklaştıran faktörler arasındaydı. ve 1.3627.

Üçünden ilki, Cuma günü Commerzbank analistleri tarafından Pound-Dolar kurunun bu hafta istikrara kavuşabileceği bir pivot noktası ve seviye olarak not edildi , ancak Sterling’in son zamanlarda yukarı yönlü ivmeyi sürdürememesi, diğer analistlerin onun baskı altında kalmasını istemesine neden oldu. Bunun yerine.

Scotiabank baş FX stratejisti Shaun Osborne, “Sterlin’in Salı günü başarısız olan 1,39 testi ve o zamandan beri fiyat hareketi GBP’de kısa vadeli zayıflığa işaret ediyor” dedi.

Osborne, “Beklemedeki bir BoE ve muhtemelen daha az güvercin bir Fed’in önümüzdeki hafta GBP’yi 1,37’ye çekeceğini ve merkez bankası mesajlarının dengesinin sterlin ticaretini 1,36’da veya yakınında görebileceğini düşünüyoruz” dedi. .

Eylül ayındaki IHS Markit PMI anketlerinden sonra bu Perşembe günü saat 12:00’de BoE kararı İngiltere takviminde haftanın en önemli kararıdır ve piyasanın politika duruşunda ‘şahin’ bir değişim algısı Banka’nın son kararında hayatta kalırsa potansiyel olarak Pound’u destekleyebilir.

Dolar Haberleri

Sitemizde uzmanlarımız tarafından yayınlanan günlük dolar haberlerini sizler de yakından takip edebilir ve doların gidişatı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Bir yorum yap