Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dolardaki kademeli yükseliş devam ediyor. Bankalararası piyasada dolar/TL 30,57, euro/TL 32,91 seviyesinde hareket ediyor.

ABD Merkez Bankası’nın (Fed) beklentileri piyasada belirleyici unsur olarak kalmaya devam ediyor.

Yatırımcılar, politika faizinin tahminlerden daha uzun süre yüksek seviyelerde kalacağı, faiz indirimlerinin gecikebileceği şeklindeki beklentilerini değiştirmeye başladı.

Geçen yıl toplam 150 baz puanlık bir faiz indirimi beklentisi fiyatlanırken, şimdi bu indirimlerin 115 baz puanda kalacağı şeklinde bir beklentiye yönelindi.

Bu durum ABD Hazine tahvillerinin getirilerinin yüksek seyrini sürdürmesine neden oldu. 2 yıllık Hazine tahvillerinin getirisi yüzde 4,4471 ile son ayların en yüksek seviyesine yakın seyretti. ABD’nin 10 yıllık Hazine tahvillerinin getirisi ise yüzde 4,1347’de yatay seyrini sürdürdü.

Dolar, uluslararası piyasalarda üç ayın zirvesine yakın bir seviyede yatay seyrediyor. Dolar endeksi, dün 104,0 ile 14 Kasım’dan bu yana en yüksek seviyesini gördükten sonra son olarak 104,35 seviyesine geriledi.

Dolar Haberleri

Sitemizde uzmanlarımız tarafından yayınlanan günlük dolar haberlerini sizler de yakından takip edebilir ve doların gidişatı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Bir yorum yap