Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dolar/TL, güne düşüşle başlamasının ardından 32,5680 seviyesinden işlem görüyor. Dün satıcılı bir seyir izleyen dolar/TL, günü yüzde 0,8 düşüşle 32,5229’dan tamamladı. Bugün ise yeni güne değer kazancıyla başlayan dolar/TL, saat 10.00 itibarıyla yüzde 0,1 artışla 32,5680’den işlem görüyor.

Avro/TL aynı dakikalarda yüzde 0,1 yükselişle 34,9210, sterlin/TL ise önceki kapanışın hemen üzerinde 41,3490’dan satılıyor. Dolar endeksi ise dün 105,2 seviyesinden tamamladığı günü, şu sıralarda yatay bir seyir izliyor.

ABD’de dün açıklanan veriler, ABD Merkez Bankası’nın (Fed) bu yıl faiz indirimine gideceğine yönelik beklentileri destekledi. Fed yetkililerinin hafta boyunca yapacakları sözlü yönlendirmelerden, bankanın gelecek dönemde atacağı adımlara ilişkin daha fazla ipuçları aranacağı belirtiliyor.

Mayıs ayı sanayi üretimi ve kapasite kullanım oranı beklentilerin üzerinde gerçekleşirken, perakende satışlar öngörülerin altında tespit edildi. Perakende satış verilerinin tüketici harcamalarındaki yavaşlamaya işaret ettiği ve enflasyon baskılarının hafiflediği belirtiliyor.

New York Fed Başkanı John Williams, ABD ekonomisinin “doğru yönde ilerlediğini” ifade ederken, faiz indirimine ilişkin kararın gelecek ekonomik verilere bağlı olacağını vurguladı. Boston Fed Başkanı Susan Collins ise enflasyona ilişkin olumlu verilere rağmen faiz indirimine sabırlı olunması gerektiğini belirtti.

Bugün veri gündeminin sakin olduğu belirtilirken, teknik açıdan dolar endeksinde 106 ve 107 seviyelerinin direnç, 105 ve 104’ün ise destek olarak öne çıktığı ifade ediliyor.

Dolar Haberleri

Sitemizde uzmanlarımız tarafından yayınlanan günlük dolar haberlerini sizler de yakından takip edebilir ve doların gidişatı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Bir yorum yap