Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dolar/TL, yeni güne yatay bir başlangıç yaparak 32,28 seviyesinde seyir halinde. Euro/TL 35,03’ten, sterlin/TL ise yüzde 0,3 değer kaybıyla 40,8550’den işlem görüyor. Dolar endeksi ise şu anda 0,1 yükselişle 104,6 seviyesinde bulunuyor.

ABD Merkez Bankası (Fed) yetkililerinin temkinli duruşlarını sürdürmesi ve açıklanan verilerden alınan sinyaller nedeniyle varlık fiyatlarında belirsizlik devam ediyor. Analistler, dünya genelinde enflasyon endişelerinin ikinci yarıya yaklaşılırken önemli ölçüde azaldığını belirtiyor ve merkez bankalarının ikinci yarıda atacağı adımlara ilişkin fiyatlamaların devam ettiğini ifade ediyor.

Çarşamba günkü enflasyon verilerinin ardından Fed’in eylülde faiz indirimine gideceği ihtimali yüzde 74’e kadar çıkmıştı, ancak dün yapılan açıklamalar sonucunda bu ihtimal yüzde 68’e düştü. New York Fed Başkanı John Williams, yavaşlama sinyali veren enflasyon verilerini memnuniyetle karşıladığını ancak bu verilerin faiz indirimine gitme için yeterli olmadığını söyledi. Richmond Fed Başkanı Thomas Barkin ise hizmet sektöründeki yüksek fiyatları gerekçe göstererek enflasyonu yüzde 2 hedefine düşürmek için faiz oranlarını daha uzun süre yüksek tutulması gerektiğini belirtti.

Dün açıklanan verilere göre, ABD’de ilk kez işsizlik maaşı başvurusunda bulunanların sayısı beklentilerin üzerinde gerçekleşerek 222 bin kişiye düştü. Bugün ise yurt dışında Euro Bölgesi’nde TÜFE ile ABD’de öncü endeks verilerinin takip edileceği belirtiliyor. Teknik açıdan dolar endeksinde 104 ve 103 seviyelerinin destek, 105 ve 106 seviyelerinin ise direnç konumu olarak öne çıktığı ifade ediliyor.

Dolar Haberleri

Sitemizde uzmanlarımız tarafından yayınlanan günlük dolar haberlerini sizler de yakından takip edebilir ve doların gidişatı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Bir yorum yap