Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Altın Fiyatı Tahmini: XAU/USD, Fed öncesi inişli çıkışlı bir yükselişi 1805$’a yükseltiyor

Altın, temkinli bir piyasa havasında önceki toparlanma kazanımlarını koruyarak bu Salı şimdiye kadar dar aralıkta ileri geri hareket ediyor. ABD doları, kısa vadeli Hazine getirilerindeki bir satışın ortasında büyük ölçüde baskı altında işlem görüyor ve verimsiz altına fayda sağlıyor. Yatırımcılar, Fed’in Çarşamba günü faiz indirimini açıklayacağına, ancak faiz artırımı beklentilerini geri çekebileceğine inanıyor. Geleceğe bakıldığında, Fed öncesi endişe ve getirilerdeki dinamikler, veri ışığındaki bir ABD yuvasında oynamaya devam edecek.

Hemen yukarı yönlü bariyer, bir aylık Fibonacci %23,6 olan 1798 dolarda görünüyor. İkincisinin üzerinde kabul, bir haftalık R1 pivot noktası ve bir günlük R2 pivot noktasının kesiştiği 1805 dolara doğru keskin bir ralliyi körükleyecektir.

Daha da yukarısında, önceki haftanın en yüksek seviyesi olan 1810$, altın boğalar için geçilecek seviye olacak.

Bu arada, bir gün 1792 dolardan SMA200, altın fiyatındaki herhangi bir geri çekilmeyi sınırlayacak.

Bir sonraki güçlü destek, bir aylık Fibonacci %38.2 ve dört saatlik SMA10’un kesiştiği 1789 dolarda bekliyor.

Bir günlük SMA100 ve bir haftalık Fibonacci %38.2’nin 1786$’dan birleşmesi daha sonra satıcıların dikkatini çekecek.

Bir gün 1782 dolardan SMA50, altın alıcıları için son savunma hattıdır.

TCD (Technical Confluences Detector), göstergelerin, hareketli ortalamaların, Fibonacci seviyelerinin , Pivot Noktalarının vb. sıkışık olduğu fiyat seviyelerini tespit etmek ve belirtmek için bir araçtır. Kısa vadeli bir tüccarsanız, giriş bulacaksınız. karşı-trend stratejileri için puan ve bir seferde birkaç puan avlayın. Orta ve uzun vadeli bir tüccarsanız, bu araç, orta ila uzun vadeli bir trendin durabileceği ve durabileceği fiyat seviyelerini, pozisyonları nerede gevşeteceğinizi veya nerede artıracağınızı önceden bilmenizi sağlar. pozisyon boyutu.

Dolar Haberleri

Sitemizde uzmanlarımız tarafından yayınlanan günlük dolar haberlerini sizler de yakından takip edebilir ve doların gidişatı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Bir yorum yap