Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

EUR/USD paritesi , 1.1600 bariyerini aşan seviyelere kısa süreli bir hareketin ardından , küresel piyasalardaki genelleştirilmiş net yön eksikliğinin ortasında 1.1590 bölgesine geri döndü.

EUR/USD, küresel piyasalarda genelleştirilmiş net yön yokluğu ve dolarda hafif bir iyileşme zemini karşısında Pazartesi günkü yükseliş girişiminin ardından aşağı yönlü hareketini sürdürüyor.

Gerçekten de, Fed’in 2 günlük toplantısı bugün daha sonra başlarken, piyasalar FOMC öncesi olağan durgunluğa girmiş görünüyor. İkincisinde, piyasa katılımcıları arasındaki fikir birliği, QE’nin bu ay muhtemelen aylık 15 milyar dolarlık bir hızda daralmasının başladığının duyurulmasına eğilimlidir.

Hem Almanya’da hem de daha geniş Euroland’da nihai İmalat PMI’ları ön rakamların biraz altında geldi ve bu da Salı günü ortak para birimi üzerinde baskı oluşturuyor gibi görünüyor.
API’nin ABD ham petrol envanterlerine ilişkin haftalık raporunun ardından Kasım ayı IBD/TIPP Ekonomik İyimserlik Endeksi’ni içeren zayıf bir ABD dosyası .

EUR/USD hafta başında biraz sakinleşmeyi başarsa da Cuma günü 1.1600 desteğinin oldukça altına düştü. Bu arada, spot , yön ve dolar dinamikleri için risk iştahı eğilimlerine bakmaya devam ederken, bölgedeki ekonomik toparlanmadaki ivme kaybının – temel temellerde gözlenen bazı zayıflıklara göre – üzerine soğuk su döktüğü görülüyor. yatırımcıların iyimserliği ve Avrupa para birimindeki yükseliş girişimlerini yumuşatıyor. Dahası, tek para birimi, yatırımcıların beklenenden daha erken bir yükseliş beklentisi ile ECB’nin şimdiye kadarki istikrarlı eli arasındaki örtülü tartışmanın ortasında, hepsi de bölgedeki ısrarlı yüksek enflasyonun ve genişleme beklentileri arasında inceleme altında kalmalıdır. önceden tahmin edilenden daha fazla.

Dolar Haberleri

Sitemizde uzmanlarımız tarafından yayınlanan günlük dolar haberlerini sizler de yakından takip edebilir ve doların gidişatı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Bir yorum yap