Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
  • ABD doları yeniden yükselirken altın baskı altında. 
  • Evergrande, riske duyarlı varlıklar için bir sorun olmaya devam ediyor. 
  • XAU/USD şahin Fed görünümü karşısında savunmasız kalmaya devam ediyor

Altın (XAU/USD), Pazartesi günü erken saatlerde gün içinde %0,50 artışla teklifleri 1.760 $’a yükseltirken Cuma günkü toparlanmayı uzatıyor. Bunu yaparken, değerli metal iyimser piyasa hissiyatından faydalanıyor ve bu da ABD Hazine tahvillerinin çok günlü zirveden geri çekilmesini tetikliyor.

Gösterge tahvil getirilerindeki gerileme, gün içinde %0.05 düşüşle en geç 93.24 yakınlarında ABD Dolar Endeksi (DXY) üzerinde baskı oluşturuyor.

Riskli ruh hali, yakın zamanda Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi tarafından desteklenen ABD teşviğine yönelik iyimserliğin ipuçlarını ve esas olarak Kanada-Çin mahkum takası nedeniyle covid ve ABD-Çin ilişkileriyle ilgili manşetleri alıyor.

Evergrande haberlerinin olmamasının ve Fed’in daralma endişelerine karşı biraz sessizliğin, daha parlak risk iştahına katkıda bulunduğunu belirtmekte fayda var .

Devam ederken, ABD Dayanıklı Tüketim Malları Siparişleri, son zamanlarda altın alıcılarına yardımcı olan iyimserliği yeniden doğrulamak için kontrol edilecek.

Güncellemenin sonu.

Altın fiyatı, Pazartesi günkü açılış seansında, daha güçlü bir ABD doları tarafından tartılsa da sabit kaldı. ABD dolarının bir sepet para birimine karşı ölçümü olan DXY endeksi, kuşatma altındaki Çinli emlak geliştiricisi Evergrande üzerindeki belirsizliğin doların önceki seanstaki keskin düşüşten geri dönmesine yardımcı olmasıyla Cuma günü üst üste üçüncü kazanç haftasını yayınladı . Bu yazı yazılırken altın 1.749 dolardan işlem görüyor ve Cuma günü kaldığı yere yakın.

Dolar Haberleri

Sitemizde uzmanlarımız tarafından yayınlanan günlük dolar haberlerini sizler de yakından takip edebilir ve doların gidişatı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Bir yorum yap