Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
  • ABD Dolar Endeksi hafif negatife dönüyor ama hala 92.70’in üzerinde.
  • ECB’nin Lagarde konuşması, Almanya’nın seçim sonucunun euro üzerinde baskı oluşturduğunu söyledi.

 

EUR/USD paritesi , haftanın ilk işlem gününde Asya seansında küçük kazançlar izliyor. Bir önceki haftayı 1.1750 yakınlarında geçirdikten sonra parite daha düşük açıldı ve 10 pipsten daha az hareketle dar bir ticaret bandında gezindi. EUR/USD yazı yazılırken, gün için %0.05 artışla 1.1719 seviyesinde işlem görüyor.

Doların altı majör karşısındaki performansını izleyen ABD Dolar Endeksi (DXY), ilk kazanımlarının bir kısmını geride bırakıyor. Yine de, EUR/USD kazançlarını sınırlı tutan 92.20’nin üzerinde güçlü görünüyor.

 

Yatırımcılar, Fed’in son para politikası güncellemesini sindirdi. Merkez bankası, büyüme tahminlerini düşürürken ve bu yıl için enflasyon tahminlerini yükseltirken, teşviklerin Kasım ayında indirilmeye başlanabileceğini ve faiz oranlarının gelecek yıl en kısa sürede yükselebileceğini ima etti.

Çin’in grubu Everngrandes’in yenilenen endişeleri üzerine azalan risk iştahı , faiz ödeme süresinin şirketten herhangi bir bildirim yapılmadan geçmesinden sonra temerrüde düşme korkusu ve Çin Halk Bankası’nın (PBoC), dijital para birimleriyle ilgili tüm faaliyetleri yasa dışı olarak nitelendirerek kripto para birimi hakkında açıklama yapması, devam etmesine yardımcı oluyor. dolar destekledi.

Bu arada, ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi, daha önce 1 trilyon dolarlık altyapı teşvik paketinin geçişine duyduğu güvene rağmen Pazartesi günü bir oylama beklememesi konusunda uyardığı gibi, altyapı tasarısına ilişkin oylamanın Perşembe günü yapılacağını duyurdu.

Tüccarlar, Alman Sosyal Demokratlarının Pazar günkü ulusal seçimleri öngörülen sonuçlara göre marjinal bir şekilde kazanmasının ardından ortak para biriminde pozisyon almaktan kaçındı ve 2005’ten bu yana ilk kez bir hükümete liderlik etmek ve 16 yıllık muhafazakar liderliğindeki hükümeti sona erdirmek için “açık yetki” talep etti. Angela Merkel.

Yatırımcılar, ticaret içgörüsü elde etmek için dikkatlerini Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde’ın konuşmasına ve ABD Dayanıklı Tüketim Malları Siparişleri verilerine çeviriyor .

 

Dolar Haberleri

Sitemizde uzmanlarımız tarafından yayınlanan günlük dolar haberlerini sizler de yakından takip edebilir ve doların gidişatı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Bir yorum yap