Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

ABD Merkez Bankası (Fed), Aralık 2023 tüketici kredileri verilerini açıkladı. Bu verilere göre, ülkedeki tüketici kredileri geçen yıl aralık ayında önceki aya göre 1,6 milyar dolar artarak, 5 trilyon 10,3 milyar dolarlık bir hacme ulaştı.

Piyasa beklentisi, tüketici kredilerinin 14,9 milyar dolar artması yönündeydi ancak krediler 1,6 milyar dolar arttı. Kasımda tüketici kredileri ise 23,5 milyar dolar artmıştı.

Kredi kartı gibi devir yapan krediler aylık bazda 1,1 milyar dolar artarken; ev, otomobil ve öğrenci kredisi gibi devir yapmayan krediler ise 500 milyon dolarlık bir artış kaydetti.

Aralık 2023’te tüketici kredileri yıllık bazda yüzde 0,4 arttı. Devir yapan krediler, bir önceki yılın aralık ayına göre yüzde 1 artarken; devir yapmayan krediler ise yüzde 0,2 arttı.

Son olarak, 2022’ye göre tüketici kredileri yüzde 2,4 artarken; devir yapan kredilerde yüzde 8,4 ve devir yapmayan kredilerde yüzde 0,4 artış gerçekleşti.

Dolar Haberleri

Sitemizde uzmanlarımız tarafından yayınlanan günlük dolar haberlerini sizler de yakından takip edebilir ve doların gidişatı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Bir yorum yap