Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Doların kademeli bir şekilde yükselişi devam ediyor. Bankalararası piyasada dolar/TL 30,59, euro/TL ise 32,99 seviyesinde hareket ediyor. Piyasalar, Merkez Bankası’nın yeni başkanı Fatih Karahan’ın enflasyon raporu toplantısında vereceği mesajları yakından takip ediyor.

Küresel piyasaların odağında ABD Merkez Bankası’na (Fed) yönelik mesajlar bulunuyor. Dün açıklamalarda bulunan bazı Fed yetkilileri, enflasyonun yüzde 2’ye düştüğünden emin olana kadar faiz indirimini ertelemek istediklerini belirtse de, çoğunlukla Fed Başkanı Jerome Powell’ın son mesajını tekrarladılar.

Piyasalar, hala mayıs ayından itibaren faiz indirimi olasılığını yüzde 80 olarak fiyatlıyor. Vadeli işlemler 2024’ün tamamı için geçen hafta 145 baz puan olarak gözüken tahminden sonra şu anda yaklaşık 120 baz puanlık bir faiz indirimine işaret ediyor.

Dolar, son dönemdeki kazançlarının ardından dar bir aralıkta işlem gördü ve başlıca rakipleri karşısında 103,99 seviyesinde tutundu. Bu durum, piyasaların kısa vadede doların performansını yakından izlediğini gösteriyor.

Dolar Haberleri

Sitemizde uzmanlarımız tarafından yayınlanan günlük dolar haberlerini sizler de yakından takip edebilir ve doların gidişatı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Bir yorum yap