Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dolar, Perşembe günü büyük rakiplerine karşı etkileyici kazanımlar kaydettikten sonra Cuma günü erken saatlerde konsolidasyon aşamasına girdi ve yatırımcıların hafta sonu öncesinde uğraşmaları gereken birkaç üst düzey veri var. Almanya’dan Eylül Sanayi Üretimi ve Euro bölgesinden Eylül Perakende Satış verileri , Avrupa ekonomik raporunda yer alacaktır. Günün ikinci yarısında Kanada ve ABD’den Ekim ayı istihdam raporu piyasa katılımcıları tarafından yakından izlenecek.

Merkez Bankası’nın politika açıklamalarının ardından toz nihayet yatışırken, büyük merkez bankaları arasındaki para politikası farklılıklarının daha belirgin hale gelmesiyle dolar güç kazanmaya başladı. ABD Doları Endeksi , altı önemli para birimleri sepeti karşısında doların performansını izler, 94.50 yakın taze çoklu hafta yüksekler ulaştı.

Yatırımcılar , Eylül ayındaki 194.000’lik iç karartıcı baskının ardından Tarım Dışı İstihdam Bordrolarının Ekim ayında 425.000 artmasını bekliyor . Gösterge 10 yıllık ABD Hazine tahvil getirisi , Fed kaynaklı kazanımlarını sildi ancak %1,5’in üzerinde ayakta kaldı. Bu arada, İngiltere Merkez Bankası politika faizini %0,1’de değiştirmeden bırakmaya karar verdi ve İngiliz Sterlini’nin büyük kayıplar yaşamasına neden oldu .


S & P 500
 Perşembe günü yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesine ve ABD hisse senedi endeksi vadeli erken Avrupa seansında düz ticaret. Günün ilerleyen saatlerinde ABD Temsilciler Meclisi, ABD Başkanı Joe Biden’ın Daha İyisini Yeniden İnşa Etme Yasasını oylayacak. Bu arada, bazı yayın kuruluşları ABD ve Çin’in geçen yıl kapatılan konsoloslukları yeniden açmayı planladığını bildirdi.

EUR/USD keskin bir şekilde düştü ve mütevazi bir düzeltme yapmadan önce Perşembe günü 2021-düşük seviyesi 1.1524’e dokunma mesafesine geldi. Önemli veri yayınlarının öncesinde, parite 1.1550 civarında yatay hareket ediyor.

GBP/USD Perşembe günü %1.3 kaybetti ve bir yıldan uzun süredir en büyük bir günlük kaybını kaydetti ve aylık yeni dip seviyesi 1.3470’e doğru ilerledi. Şu anda parite kayıplarını 1.3500 civarında konsolide ediyor.

USD/CAD , Perşembe günü doların güçlenmesiyle iki haftadan fazla bir sürenin en yüksek seviyesine tırmandı. İşsizlik Oranı Kanada’da İstihdam Net Değişim + 19.3K de geliyor ile Ekim ayında 6.9% da değişmeden bekleniyor.

Altın , düşen ABD Hazine tahvil getirilerinden yararlandı ve belirleyici bir toparlanma kaydetti. Yazı yazarken XAU/USD, kilit 1.800$ seviyesinin biraz altında işlem görüyordu.

 

 

Dolar Haberleri

Sitemizde uzmanlarımız tarafından yayınlanan günlük dolar haberlerini sizler de yakından takip edebilir ve doların gidişatı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Bir yorum yap