Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dolar, ABD Dolar Endeksi (DXY) açısından , son zamanlardaki zayıflığı geride bırakıyor ve hafta ortası 94.00 bariyerinin üzerindeki bölgeyi yeniden alıyor gibi görünüyor.

94.60’ı (5 Kasım) geçen 2021’in yeni zirvelerinden ret de dahil olmak üzere arka arkaya üç günlük geri çekilmeden sonra, endeks bazı dip alıcılarla buluşmayı ve Euroland’deki açılış zili öncesinde 94.00 engelini geçmeyi başardı.

Dolardaki toparlanma şu ana kadar ön uç %0,40 civarında destekle karşılaştıktan sonra eğri boyunca ABD getirilerindeki sıçrama ile paralel görünüyor, göbek %1,40 öncesinde çekişmeyle buluştu ve 30 yıllık kilit tahvil lootlarındaki düşüşün yaklaşık %1,80 civarında olması şu an için.

Bu arada, küresel piyasalar Çarşamba günü ABD ekonomisinde NA oturumunda daha sonra açıklanacak kilit enflasyon rakamlarının açıklanması öncesinde hakim olan ihtiyatlılığın ortasında görünüyor. TÜFE’nin yayınlanması, anlatının daha kalıcı bir yüksek enflasyona doğru kaymasının ortasında, son zamanlarda ilgi kazandı, ancak (Fed konuşmacıları arasında) fikir birliği, tüketici fiyatlarının 2022’de düşmesini bekliyor.

Diğer veriler, olağan İlk Talepleri ve Toptan Satış Stoklarını ve DoE tarafından ham petrol tedarikine ilişkin raporu içerir.

Endeksteki alt bacak, YTD’nin 94.60’ın (5 Kasım) üzerinde zirve yapmasının ardından 93.90 bölgesinde (9 Kasım) bir miktar çekişmeyle karşılaşmış görünüyor. Dolar, bu arada, ABD getirilerinin performansını ve mevcut yüksek enflasyonun ilerlemesini ve ayrıca Fed’in faiz belirleyicilerinin, faizin performansı boyunca yüksek fiyatların daha uzun süre oyalanma olasılığına ilişkin görüşlerini yakından takip etmeye devam ediyor. azalmayan arz kesintileri ve koronavirüs vakalarındaki eşit derecede kesintisiz artış zemininde ekonomik iyileşme.

Dolar Haberleri

Sitemizde uzmanlarımız tarafından yayınlanan günlük dolar haberlerini sizler de yakından takip edebilir ve doların gidişatı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Bir yorum yap