Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Piyasalar, bu hafta sonu yapılacak olan yerel seçimlere odaklandı. Merkez Bankası’nın faiz kararının ardından Dolar/TL’de yaşanan düşüş, seçim öncesi son işlem gününde yukarı yönlü hareketlenme gösterdi. Dolar/TL güne 32,3652 civarında başlarken, Euro/TL ise 34,9499 seviyesinden alıcı buldu.

Analistler, yerel seçim öncesi döviz talebinin arttığını ancak genel seçimlere kıyasla talebin zayıf kaldığını belirtiyor. Yurt içi piyasalarda ise şubat ayı dış ticaret istatistikleri, bankacılık sektörü verileri ve Hazine iç borçlanma programı yakından takip edilecek. Yurt dışında ise birçok ülkede Paskalya Tatili nedeniyle piyasalar kapalı olacak.

Piyasaların odak noktası ise ABD’de açıklanacak olan kişisel tüketim harcamaları (PCE) verisi ve ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell’ın yapacağı açıklamalar olacak. Bu veriler ve açıklamalar piyasalarda hareketliliğe neden olabilir.

Dolar Haberleri

Sitemizde uzmanlarımız tarafından yayınlanan günlük dolar haberlerini sizler de yakından takip edebilir ve doların gidişatı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Bir yorum yap