Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dolar/TL, güne düşüşle başlayarak 32,7540 seviyesinden işlem görüyor. Dün yükseliş eğiliminde hareket eden dolar/TL, günü önceki kapanışın hemen üzerinde 32,7879’dan tamamladı. Yeni güne değer kaybıyla başlayan dolar/TL, saat 10.15 itibarıyla yüzde 0,1 düşüşle 32,7540’tan işlem görüyor. Euro/TL yüzde 0,1 azalışla 35,1530 ve sterlin/TL yüzde 0,2 gerileyerek 41,5870’den satılıyor. Dolar endeksi dün yüzde 0,3 azalışla günü 105,3 seviyesinden tamamlarken, şu sıralarda yüzde 0,1 artışla 105,4 seviyesinde.

ABD Merkez Bankası’nın (Fed) bu yıl faiz indirimlerine başlayacağına ilişkin beklentiler varlık fiyatlarında yön arayışına neden oluyor. Bugün yoğun veri gündemi yatırımcıların odağına yerleşti. ABD’de açıklanan veriler enflasyonla mücadele kapsamında sıkı duruşun meyvelerini verirken, gelecek dönemde açıklanacak makroekonomik veriler ekonomide yavaşlama sinyallerini belirleyecek. Fed yetkililerinin sözle yönlendirmeleri hafta boyunca yatırımcıların odağında olacak. Philadelphia Fed Başkanı Patrick Harker, faiz indiriminin uygun olduğunu düşündüğünü ve enflasyonda iyileşme görmek istediğini belirtti.

Bugün Euro Bölgesi’nde TÜFE ve ZEW ekonomik güven endeksi ile ABD’de perakende satışlar, sanayi üretimi ve kapasite kullanım oranı verileri takip edilecek. Teknik açıdan dolar endeksinde 106 ve 107 seviyeleri direnç, 105 ve 104 ise destek olarak öne çıkıyor.

Dolar Haberleri

Sitemizde uzmanlarımız tarafından yayınlanan günlük dolar haberlerini sizler de yakından takip edebilir ve doların gidişatı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Bir yorum yap