Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

İşte 23 Eylül Perşembe günü bilmeniz gerekenler:

Yatırımcılar Fed’in yavaşlayan duyurusunu ve Çin Evergrande Grubu’nun yaklaşan borç krizini değerlendirirken, erken Avrupa ticaretinde risk tonu daha sakin görünüyor.

Çin Halk Bankası’nın (PBOC) sisteme 17 milyar ABD doları pompalamasına rağmen, Evergrande’nin bu Perşembe günü 83 milyon ABD doları tutarındaki borç geri ödemesine ilişkin endişeler üzerine riske açık piyasa havası hafifçe gevşerken, bir ihtiyat duygusu hakim. Borçlu mülk geliştiricisinin, temerrüt olarak kaydedilmeden önce hala 30 günlük bir ödemesiz süresi olduğu için piyasalar hala umutlu.

Yatırımcılar, Başkan Joe Biden ve Demokrat milletvekilleri arasındaki görüşmelerin ardından 3,5 trilyon ABD Doları tutarındaki harcama planındaki ilerlemeyi görmezden geldiler.

Asya hisse senetleri karışık bir çanta ve dolu piyasalar Evergrande krizine geri dönüyor. Çin ve Hong Kong hisseleri erken kazanımları geri alırken, S&P 500 vadeli işlemleri de yükselişi azaltıyor. Bu arada, ABD doları, temkinli havanın ortasında Hazine getirileriyle paralel olarak düşen Fed öncülüğündeki şahin kazançları tersine çeviriyor.

Altın fiyatı  , Fed’in ardından 1765 dolar civarında küçük bir toparlanma girişiminde bulunuyor. WTI, Çarşamba günkü toparlanmayı koruyarak 72$-ortalarında mütevazı bir şekilde yatay işlem görüyor.

G10 döviz sepeti içinde, AUD/USD aralığını 0.7250’nin altında tutmasıyla Antipodlar geride kalmaya devam ediyor. RBNZ, şişirilmiş bir konut piyasasını kontrol etmek amacıyla ipotek kredilerini sıkılaştırma önerisine devam edeceğini söylediğinden, kivi daha düşük seviyelerden 0,7000 civarında ticaret yapmak için toparlandı.

USD/JPY’nin yukarı yönlü hareketi, getirilerdeki gerileme nedeniyle 110,00 seviyesinin altında sınırlı kaldı. EUR/USD, dikkatlerin Euro bölgesine ve ABD Ön İmalat ve Hizmet PMI’larına kaymasıyla, ECB politika yapıcılarının enflasyona ilişkin son zamanlarda yaptığı cesaret verici yorumların ortasında 1.1700 seviyesinin üzerine sıçradı .

GBP/USD, trader’ların BOE’nin Eylül ayındaki para politikası toplantısında daralmaya işaret edebileceğine dair umutlarını sürdürmesiyle 1.3650’ye doğru sağlam bir geri dönüş yapıyor. Yükselen Birleşik Krallık enflasyon beklentileri, Fed’in şahin sürprizinin ardından artan oranlarla birlikte, İngiliz merkez bankasını politika normalleşmesine başlamaya sevk edebilir.

Kripto para birimleri, Bitcoin’in 44.000 dolar civarında geri dönmesiyle istikrar arıyor.

 

Dolar Haberleri

Sitemizde uzmanlarımız tarafından yayınlanan günlük dolar haberlerini sizler de yakından takip edebilir ve doların gidişatı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Bir yorum yap