Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

EUR/USD paritesi, ABD Doları genelinde güçlenen bir ortamda Cuma gününde düşüşü hızlandırıyor . Ekim ayının son Londra düzeltmesi civarında parite 1.1563’e düşerek iki haftanın en düşük seviyesine ulaştı.

Parite, güçlü bir düşüş tonuyla dip seviyelerin yakınında kalmaya devam ediyor. Euro da İsviçre frangı ve sterlin karşısında düşüyor . EUR/CHF, Mayıs 2020’den bu yana en düşük seviyesinde 1.0580 seviyesinin altında işlem görerek ayların en kötü gününü yaşıyor.

ABD tahvilleri, doların yükselişinin arkasında değil, karışık sonuçlar verirken ABD getirileri sabit görünüyor. Ay sonu akışı ve gelecek haftaki FOMC toplantısı öncesinde bazı pozisyonlar önemli bir rol oynayabilir. TD menkul kıymetlerindeki analistler, “ Fed’in , ileriye dönük politikanın kilit bir özelliği olması muhtemel bir daralma ve esneklik başlatmaya başlamasıyla birlikte, risk/ödül, USD için Fed içine ve dışına daha olumlu şekilleniyor ” dedi.

EUR/USD’deki geri dönüş, fiyatı dört haftanın en yüksek seviyesinden haftalık en düşük seviyelere itti. Euro , Mayıs 2020’den bu yana en düşük haftalık kapanışa doğru ilerliyor. Şu anda 200 haftalık basit hareketli ortalamanın bulunduğu 1.1570 seviyesinde bulunuyor.

 

 

Dolar Haberleri

Sitemizde uzmanlarımız tarafından yayınlanan günlük dolar haberlerini sizler de yakından takip edebilir ve doların gidişatı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Bir yorum yap