Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

İçişleri Bakanlığı, sokağa çıkma ve şehirlerarası seyahat kısıtlamalarının sona ereceği 1 Temmuz saat 05.00’te başlayacak kademeli normalleşmenin üçüncü etabına ilişkin genelge yayımladı. Genelgeye göre, sıkı tedbirlerin alındığı 14 Nisan-17 Mayıs tarihlerinde uygulanan kısmi ve tam kapanma dönemleri sonrasında 17 Mayıs’tan bu yana etaplar halinde “kademeli normalleşme” sürecinin yürütüldüğü belirtilirken bugün yurt içinde takviminde TCMB tarafından açıklanacak uluslararası rezervler ve döviz likiditesi verileri bekleniyor. Dolar endeksi 91.65 üzerinde seyrederken, Dolar/TL kuru yeni haftaya 8.73 seviyesinde giriş yaptı.
Güne geri çekilmelerle başlayan kurun satıcılı seyrini devam ettireceği düşünülmektedir. Olası geri çekilmelerde 8.5825 seviyesi hedeflenebilir. Beklentilerin aksine alıcılı ataklar görülmesi durumunda 8.7810 seviyesi hedeflenebilir.

Dolar Haberleri

Sitemizde uzmanlarımız tarafından yayınlanan günlük dolar haberlerini sizler de yakından takip edebilir ve doların gidişatı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Bir yorum yap