Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dolar/TL, Kurban Bayramı tatili sonrası küresel gelişmelerin etkisiyle yönünü yukarı çevirdi. İki işlem gününe sahip kısa haftaya 32,55 civarında başlayan Dolar/TL, bugün 32,85 civarında işlem görüyor. Euro/TL ise 35,24 civarında alıcı buluyor.

– Analistler, dolardaki yükselişin küresel gelişmelerden kaynaklandığını belirtti.
– Avrupa’da merkez bankalarının gevşeme yanlısı tutumlarının etkisiyle Dolar güçlendi.
– Doları başlıca altı para birimine karşı ölçen dolar endeksi, 105 seviyesinin üzerine çıktı.
– Analistler, TL’nin gelişmekte olan ülke para birimlerine giriş çıkışlarını benzer şekilde yansıtmaya yeni yeni başladığını, bunun da sağlıklı bir hareket olduğunu söyledi.
– İsviçre Merkez Bankası, dün üst üste ikinci kez politika faizini düşürdü. İngiltere Merkez Bankası (BoE) politika faizini sabit tuttu ancak ağustosta faiz indirime açık kapı bıraktı.
– Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in dün başlayan Londra temasları bugün de devam edecek. Şimşek, bu toplantılarda Türkiye’nin ekonomik durumu hakkında bilgi verdi.
– Şimşek, bu toplantılarda para politikasının yeniden inşa edilmesinin zaman aldığını ancak şu an sürdürülebilir, güçlü dezenflasyonun eşiğinde olduklarını belirtti.
– Katılımcılar, gelişmekte olan ülkeler arasında Türkiye’nin pozitif ayrıştığı yönünde görüş belirttiler.

Dolar Haberleri

Sitemizde uzmanlarımız tarafından yayınlanan günlük dolar haberlerini sizler de yakından takip edebilir ve doların gidişatı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Bir yorum yap