Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Türk Lirası varlıklara olan ilgi devam ederken, döviz kurları ayın son işlem gününde yatay seyretmeye başladı. Dolar/TL bugün 32,26 seviyelerinde işlem görürken, Euro/TL ise 34,92 seviyelerinde alıcı buluyor.

Türk Lirası, dolar karşısında mayıs ayını yüzde 0,4 değer artışı ile kapatmaya hazırlanıyor. Nisan ayında da yüzde 0,04’lük sınırlı bir değer kazancı yaşanmıştı.

Bugün ilk çeyreğe ait gayrı safi yurtiçi hasıla verileri izlenecek. Türkiye ekonomisinin güçlü iç tüketim etkisiyle ilk çeyrekte yüzde 5,7 büyümesi beklenirken, 2024 yılının tamamında büyümenin yüzde 3,2’ye gerileyeceği tahmin ediliyor.

Gelecek haftanın ilk gündem maddesi ise mayıs ayı enflasyon verileri olacak.

Yerli ve yabancı yatırımcıların Türk Lirası varlıklara olan ilgisi devam ediyor. Yurt dışı yerleşiklerin Hazine tahvili alımları beş haftada 7.1 milyar dolara ulaşırken, yurt içi yerleşiklerin yabancı para mevduatındaki düşüş devam ediyor ve 170.6 milyar dolar seviyelerine geriledi.

Dolar Haberleri

Sitemizde uzmanlarımız tarafından yayınlanan günlük dolar haberlerini sizler de yakından takip edebilir ve doların gidişatı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Bir yorum yap