Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dolardaki kademeli yükseliş devam ediyor. Bankalararası piyasada dolar/TL 30,72, euro/TL 33,08 seviyesinde işlem görüyor. Yatırımcılar, bugün ABD’de açıklanacak ocak tüketici fiyatları endeksi verilerini yakından takip edecekler. Cuma günü ise üretici fiyatları endeksi verileri açıklanacak. Reuters anketine katılan ekonomistler, ABD’de bir önceki ay yüzde 3,4 seviyesinde olan TÜFE’nin ocakta yüzde 2,9’a gerileyeceğini tahmin ediyorlar. Ayrıca yıllık çekirdek TÜFE’nin ocakta aralıktaki yüzde 3,9 seviyesinden yüzde 3,7’ye inmesi bekleniyor.

Son zamanlarda açıklanan güçlü veriler, güçlenen istihdam piyasasına işaret ediyor ve ABD ekonomisinin dirençli olduğunu gösteriyor. Bu durum, yatırımcıların erken ve büyük faiz indirimi beklentilerini düşürmesine neden oldu. Piyasalar, Fed’in martta yüzde 13 olasılıkla faiz indirimine gideceğini fiyatlıyor. Bu oran geçen ay yüzde 77 olarak fiyatlanmıştı.

Dolar Haberleri

Sitemizde uzmanlarımız tarafından yayınlanan günlük dolar haberlerini sizler de yakından takip edebilir ve doların gidişatı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Bir yorum yap