Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
  • USD/CHF, hafta ortasında Asya seansında sakinliğini koruyor.
  • ABD 10 yıllık gösterge Hazine getirileri, daha yumuşak TÜFE verilerinin ardından Salı günü düştü.
  • ABD Dolar Endeksi, kısa süreli TÜFE kaynaklı satış baskısının ardından 92.70 yakınlarında güçlü kalmaya devam ediyor.

USD/CHF çifti , Çarşamba gününün ilk Asya işlem saatlerinde sessizliğini koruyor. Parite, önceki seansın yukarı yönlü momentumunu koruyamıyor ve çok dar bir ticaret bandında seyrediyor.

Yazı yazılırken USD/CHF, gün için %0.01 düşüşle 0.9201 seviyesinde işlem görüyor.

ABD Doları Endeksi Salı günü 92.30 civarında haftalık düşük test ettikten sonra 92.70 yakınlarında altı önemli para birimleri, işlemler sepeti karşısında doların performansını ölçen (DXY).

ABD 10 yıllık gösterge faizleri , Fed’in erken daralmaya başlayacağı endişelerini hafifleten daha yumuşak ABD Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) verilerinin ardından %3,05 kayıpla %1,28’e düştü .

ABD Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE), gıda ve enerji bileşenleri hariç tutulduğunda Ağustos’ta %0,1 arttı. Enflasyon, Temmuz ayındaki %0.5’e kıyasla bir önceki ayda %0.3 arttı. Okumalar, Fed’in enflasyonun geçici olduğu görüşüyle ​​uyumluydu ve bu yıl daralmaya ilişkin şüpheleri artırdı.

S&P 500 Vadeli İşlemlerinin %0,57 kayıpla 4,443,05 seviyesinden işlem görmesi, yatırımcılar arasında risk iştahının azaldığını gösteriyor.

Öte yandan, İsviçre frangı, koronavirüsün delta varyantının hızla yayılması ve bunun küresel ekonomik toparlanma üzerindeki etkisi karşısında riskten kaçınma ortamında güvenli liman çekiciliğinde bir miktar zemin tutuyor.

Ayrıca, güçlü ekonomik veriler, İsviçreli üretici ve ithalat fiyatlarının Ağustos ayında yıllık bazda %4,4 artmasıyla frangı yukarı yönlü besliyor. İşsizlik Oranı Ağustos ayında %2,7 ile 18 ayın en düşük seviyesine geriledi ve %2,8’lik piyasa beklentisinin biraz altında kaldı.

Şimdilik, tüccarlar yeni ticaret ivmesi kazanmak için ABD Endüstriyel Üretim verilerini, NY Empire State İmalat Endeksi ve Ticaret Dengesi verilerini bekliyor.

Dolar Haberleri

Sitemizde uzmanlarımız tarafından yayınlanan günlük dolar haberlerini sizler de yakından takip edebilir ve doların gidişatı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Bir yorum yap