Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Sektör temsilcileri, son dönemde Türkiye’ye yatırım alanında artan ilgiyi değerlendirdi. Euratex Başkan Yardımcısı Hadi Karasu, Polonya ve İtalyada’ki çok sayıda firmayla Türkiye’de üretimi görüştüklerini söyledi. Küresel çapta tedarik tarafında yaşanan sıkıntılar nedeniyle bazı şirketler üretimde rotayı Türkiye’ye kırdı. Polonyalı hazır giyim markası LPP ve İsveçli mobilya perakendecisi IKEA Türkiye’ye yönelik yatırım planları açıklarken, Alman ilaç şirketi Boehringer Ingelheim ve Belçikalı paketleme şirketi DW Reusables Türkiye’de yeni yatırımlara imza attı. Dünyada navlun maliyetlerinin artması, tedarik sürelerinin uzaması ve Çin’deki gelişmeler Türkiye’yi cazip bir pazar haline getiriyor. Sektör temsilcilerine göre, pandemi sonrası değişen düzende Türkiye pazarına ilgi sürecek.
Bu gelişmelerle birlikte Türk Lirasının bir miktar geri çekilebileceği düşünülmektedir. Olası çekilmelerde 8.7810 seviyesi hedeflenebilir. Beklentilerin aksine doların küresel anlamdaki gücünün devam etmesi durumunda 8.9785 seviyesi hedef alınabilir.

Dolar Haberleri

Sitemizde uzmanlarımız tarafından yayınlanan günlük dolar haberlerini sizler de yakından takip edebilir ve doların gidişatı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Bir yorum yap