Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dallas Fed Başkanı Robert Kaplan’ın şahin yorumları da doların gücünü destekliyor. Kaplan, Ekim ayı gibi erken bir tarihte daralma çağrısında bulundu. Kısıtlama görüşmelerine rağmen, ABD Hazine tahvilleri riskten kaçış havasında baskı altında kalmaya devam ediyor. Asya endeksleri de S&P 500 vadeli işlemlerinin yanı sıra kırmızıda işlem görüyor.

ABD Başkanı Joe Biden Perşembe günü, son derece bulaşıcı Delta varyantının yayılmasıyla mücadele etmeyi ve covid aşılarını artırmayı amaçlayan altı yönlü bir strateji sunacak.

Altın fiyatı , merkez bankalarının daralma beklentilerinin ağır basması nedeniyle zayıf Hazine getirilerinden etkilenmezken, iki haftanın en düşük seviyesi olan 1782$’a yakın zarar görüyor.

EUR/USD, yatırımcıların ECB para politikası kararı öncesinde kenara çekilmesiyle 1.1800’e doğru hafifliyor.

Enflasyondaki artışa rağmen merkez bankasının ultra gevşek politikasını sürdüreceği görülüyor. Ancak, giderek incelen tartışma kesinlikle masada olacak. Politika yapıcılar bunun hakkında ne söylerse söylesin EUR/USD için  gidişatı belirleyecektir . Ek olarak, ECB’nin enflasyon ve büyüme tahminlerini gözden geçirmesi bekleniyor,” diye açıklıyor FXStreet’in Baş Analisti Valeria Bednarik.

Bu arada GBP/USD, art arda dördüncü gününde düşerek doların gücü ve Brexit endişeleri arasında 1.3750 ile flört ediyor. Tüccarlar, BOE Başkanı Andrew Bailey’nin “iyileşmede kısa vadeli bir dengelenme görüyoruz” dediği son yorumları sindirdi.

AUD/USD, karışık Çin enflasyon verileri ve covid endişeleri arasında 0.7350’yi test etmek için düştü, Avustralya’nın Yeni Güney Galler için ‘özgürlüğe giden yol haritası’ herhangi bir yardım sağlayamadı.

Dikkatler ECB kararına, ABD Başkanı Joe Biden’in virüs savaşlarıyla mücadeleye yönelik altı aşamalı stratejisine ve haftalık İşsizlik Başvurularına çevrildi.

Kripto para birimleri durgun bir performans görüyor ve Bitcoin bir kez daha 46.000 $ seviyesine meydan okuyor.

Bir yorum yap