Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dün yurt içinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası PPK toplantısında piyasa beklentilerinin dışında bir karar alarak politika faizini 100 baz indirerek %18.00’e düşürdü. Kararın ardından Dolar/TL kuru tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 8.80’i test etti. Karar metni içinde iktisadi faaliyetin 3. Çeyrekte güçlü devam ettiği, aşılamanın genele yayılmasının hizmetler, turizm ve bağlı sektörlerde canlanmaya neden olduğu ve sıkı parasal duruşun ticari kredilerde öngörülenin üzerinde daraltıcı etki yaptığı belirtildi. Bugün için ise yurtiçinde Kapasite Kullanım Oranı beklenirken, ABD tarafında Powell’ın konuşması dikkatle takip ediliyor olacak.
Güne alıcılı başlayan kurun bir miktar geri çekileceği düşünülmektedir. Olası düşüşlerde 8.5825 seviyesi hedeflenebilir. Beklentilerin aksine alıcılı ataklar görülmesi durumunda 8.7810-8.9785 seviyeleri hedef alınabilir.

Dolar Haberleri

Sitemizde uzmanlarımız tarafından yayınlanan günlük dolar haberlerini sizler de yakından takip edebilir ve doların gidişatı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Bir yorum yap