Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu’nun Türkiye Bankalar Birliği yetkilileriyle bir araya geldiği belirtildi. Kaynaklardan elde edilen bilgiye göre Kavcıoğlu’nun toplantıda öne çıkan mesajları şunlar oldu: Türk lirasının değerinin korunması için gereken politika adımları atılacaktır. Bunun için önümüzdeki dönemde bankalarla işbirliği içinde çalışacağız. Yeni swap anlaşmaları için dört ülke merkez bankası ile görüşüyoruz. İkisi ile çok iyi noktaya geldik. Rezervlerin güçlendirilmesi hedefimize sıkı sıkıya bağlıyız. Türk lirasının itibarını artırma konusunda bankalarla istişare ederek zorunlu karşılık düzenlemelerinde değişiklikler yapabiliriz.
Kritik seviyelerde yatay seyrini koruyan kurun bir miktar geri çekileceği düşünülmektedir. Olası geri çekilmelerin devamında 8.5825 seviyesi hedeflenebilir. Beklentilerin aksine alıcılı ataklar görülmesi durumunda 8.7810 seviyesi hedef alınabilir.

Dolar Haberleri

Sitemizde uzmanlarımız tarafından yayınlanan günlük dolar haberlerini sizler de yakından takip edebilir ve doların gidişatı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Bir yorum yap