Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog ile yaptığı ortak basın toplantısında, “Türkiye olarak daha önce başlatılmış olan enerji noktasındaki iş birliğini yeniden hayata geçirmek için bu bir fırsattır diye düşünüyorum. Ticaret hacmimiz salgına rağmen yüzde 36’ya yakın artış göstermiştir. 2022’de bu rakamı 10 milyar dolara çıkaracağımıza inanıyorum.” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: “Bu tarihi ziyaretin Türkiye-İsrail ilişkilerinde yeni dönüm noktası olacağına inanıyorum. Türkiye İsrail ilişkilerinin gelişmesi, güçlenmesi, ülkelerimiz açısından olduğu kadar bölgesel istikrar ve barış için de büyük öneme sahiptir.” dedi.
Yeni işlem gününe kademeli yükselişini koruyan görüntüsüyle giren kurun yükselişini sürdüreceği düşünülmektedir. Olası alıcılı ataklar görülmesi durumunda 14.7515-14.9426 seviyeleri hedeflenebilir. Beklentilerin aksine geri çekilmeler görülmesi durumunda 14.6232-14.4322 seviyeleri hedef alınabilir.

Dolar Haberleri

Sitemizde uzmanlarımız tarafından yayınlanan günlük dolar haberlerini sizler de yakından takip edebilir ve doların gidişatı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Bir yorum yap