Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dolar/TL, yerel seçimlerden bu yana geçen üç aya yakın sürede 32-32,7 aralığındaki seyrini sürdürüyor. İki işlem gününe sahip kısa haftaya Dolar/TL, güne 32,55 civarında başladı.

Bugün mayıs ayı bütçe ve borç stoku verileri ile haziran ayı tüketici güven endeksi verileri açıklanacak. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek bugün Londra’da uluslararası yatırımcılarla temaslarda bulunacak. Şimşek’in temasları cuma gününe kadar devam edecek.

Yatırım bankaları JP Morgan, Deutsche Bank ve Dome Group tarafından organize edilen toplantılar kapsamında Şimşek, portföy yatırımcıları, başlıca küresel yatırım fonları ve kredi derecelendirme kuruluşları ile bir araya gelecek.

Küresel gündemi ise merkez bankalarının faiz kararları oluşturacak. İngiltere, İsviçre ve Norveç merkez bankalarının faiz kararları takip edilecek. İngiltere ve Norveç Merkez Bankası’nın faizleri bugün sabit tutması bekleniyor. İsviçre Merkez Bankası’nın ise bugün politika faizini üst üste ikinci kez 25 baz puan düşürmesi bekleniyor.

Dolar Haberleri

Sitemizde uzmanlarımız tarafından yayınlanan günlük dolar haberlerini sizler de yakından takip edebilir ve doların gidişatı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Bir yorum yap